MojAndroid

Debata iOS verzus Android sa tiahne svetom už skoro dve desaťročia. Je samozrejmé, že oba operačné systémy majú nejaké svoje výhody, taktiež ale aj nevýhody. Rozhranie je tvorené pre úplne odlišných používateľov. Takáto konkurencia je pre nás výhodná, keďže máme možnosť si vybrať systém, ktorý nám viac vyhovuje.

Apple ale stráca na fakte, že ich príslušenstvo často nie je kompatibilné s Android telefónmi. Preto vznikali plány upraviť Apple Watch tak, aby ich mohli využívať aj zákazníci iných značiek. Tento nápad ale rýchlo dostal stopku. Informuje o tom internetový portál 9to5google.

Hotový projekt razom zrušený

Podľa mnohých reportov boli inžinieri v Apple istý čas plne sústredení na prerobenie Apple Watch do kompatibilného formátu. Značke by to umožnilo predávať svoje hodinky aj majiteľom smartfónov s konkurenčným operačným systémom. Vďaka tomu by svoje pôsobenie vedeli ešte viac rozšíriť do sveta. Nevie sa presne, v ktorom období tieto plány prebiehali. Projekt Fennel (ako znel pracovný názov) bol zrušený krátko pred tým, ako by mohol nový výrobok uzrieť svetlo sveta.

Dôvod? Napriek tomu, že z ekonomického hľadiska môže tento nápad znieť výhodne, nie všetci v Apple mali zrejme rovnaký názor. Najväčším problémom sa ukázal byť fakt, že Apple sa bojí prepustenia svojej technológie konkurencii. Podľa vyššie postavených zamestnancov by to totiž mohlo znížiť samotnú hodnotu Apple Watch. Na druhej strane sa ale celý nápad ukazuje byť mierne nerealistický, lebo s touto ideou je spojených viac problémov ako riešení.

Aké problémy komplikujú prácu inžinierov z Apple?

Veľkou neznámou sú dostupné funkcie, ktoré by užívateľom s Android telefónmi hodinky ponúkli. Jednoduché aplikácie ako stopky, počasie, budík by nebolo ťažké sprevádzkovať. Aplikácie týkajúce sa zdravia a fitness by už ale nemuseli fungovať. Pokiaľ by išlo o tento prípad, fanúšikom Androidu by sa takáto kúpa jednoznačne nevyplatila.

Ďalší problém predstavujú aplikácie ako Apple Hudba alebo Mapy. Pre úspešnú spoluprácu medzi smartfónom a hodinkami by sa musel pravdepodobne vytvoriť obchod s aplikáciami, prevádzkovaný nejakou treťou stranou. Prípadne by sa musel prepojiť Google Play a App Store, čo taktiež neznie veľmi realisticky.

aplikácie od Apple by zrejme nefungovali | Zdroj: Apple

Ani len základné notifikácie by nefungovali správne, bez dodatočného nastavenia priamo od Androidu. Tento problém by sa dal vyriešiť aplikáciou navyše, ktorá by sa postarala o prepojenie hodiniek s mobilom, podobne ako je to u iných modelov kompatibilných s Androidom.

Každopádne, celý proces neznie veľmi výhodne pre Apple a preto sa niet čo čudovať, že podľa dostupných informácií od všetkých snáh nateraz upustili.

Náš tip
TOP 10 Android telefónov, ktoré vás ohromia svojím výkonom

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+