MojAndroid

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR upozorňuje na nebezpečný email, ktorý zaznamenalo. Konkrétne ide o e-mailovú phishingovú kampaň, ktorá zneužíva dobré meno MIRRI SR.

Slovenskom sa šíri nebezpečný e-mail, ktorý sa tvári, akoby bol poslaný z ministerstva. Nachádza sa v ňom pozvánka na predloženie cenovej ponuky nešpecifikovaného tovaru, na ktorý odkazuje súborom v prílohe.

Sfalšovaná je aj e-mailová adresa ipl@mirri.gov.sk a dokonca aj totožnosť jednej riaditeľky zo sekcií ministerstva. Tieto kroky samozrejme slúžia na to, aby e-mail u potenciálnej obete vzbudil dôveru a ľahšie útočníkom pomohol dostať sa k tomu, čo potrebujú.

Cieľom je otvoriť prílohu, ktorá v sebe ukrýva malvér. Ministerstvo apeluje na zvýšenú obozretnosť, ak sa podobná správa objaví aj vo vašej schránke. Vždy by ste si mali overiť totožnosť odosielateľa, pokiaľ sa v správe nachádza niečo podozrivé.

Ako sa chrániť pred podvodmi na internete?

V súvislosti s touto témou, o ktorej informujeme pravidelne, sme pripravili ebook, akúsi príručku, v ktorej sa dozviete o rôznych typoch podvodov na internete a nájdete v ňom aj množstvo užitočných rád, ako sa pred nimi chrániť. Ebook “Ako byť Smart” je vo forme .pdf súboru a k dispozícii je na stiahnutie zdarma.

15.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+