MojAndroid

Aktualizované: Podľa inforácií portálu Android Central spoločnosť Epic ponuku od Googlu odmietla.

Keď v roku 2017 vyšla hra Fortnite, veľmi rýchlo si ju obľúbilo množstvo ľudí, s hlavným zastúpením u mladších generácií. Odvtedy hra vystriedala už niekoľko sezón a momentálne je zameraná na cestu v čase od svojho vydania. Pôvodne debutovala priamo na Epic Games. Tento vydavateľ je aj zodpovedný za jej vznik.

O rok neskôr hra vyšla aj na Androide, ale vyhla sa Google Play. To sa samozrejme technologickému gigantovi nepáčilo a ponúkol za jej presun 147 miliónov USD. Ponuka ale nebola úspešná. Informuje o tom internetový portál TheVerge.

Google Play ako monopol

Podľa všetkých verejne dostupných informácií sa síce Google Play z monopolného správania obžalovať nepodarí, ale stále ide o veľmi zaujímavý prípad. Po novom Google potvrdil aj na súde, že Epic Games naozaj ponúkli 147 miliónov USD za presun Fortnite na ich platformu. Dohoda bola odprezentovaná, ale aj rovno odmietnutá. Pôvodný plán bol, že Google by túto sumu splácal po dobu troch rokov, až do roku 2021.

virtuálna mena V-Bucks | Zdroj: XBOX

Oficiálny argument obhajujúci takéto správanie je, že Google nechcel, aby vznikol trend veľkých spoločností obchádzajúcich Google Play. Stálo by ich to v konečnom dôsledku miliardy USD. Epic Games totižto z ich hry dostáva celý podiel za V-Bucks – virtuálnu menu v hre, ktorú si hráči môžu kúpiť za reálne peniaze. Okrem toho vývojár argumentoval tým, že okolo Google Play sa “točí” veľa bezpečnostných kontroverzií.

V Google však boli zúfalí a mali ponúknuť aj špeciálne benefity, taktiež mali zvažovať odkúpenie celého vydavateľstva Epic Games. Obhajujú sa, že ide len o obchod a jednoducho dobrú investíciu, hodnú veľkej sumy peňazí. Takéto správanie na nich ale vrhá tieň podozrenia z monopolných praktík.

Čo je nové vo Fortnite?

Momentálne sa Fortnite nachádza v kapitole 4, v sezóne s názvom OG. Každá väčšia aktualizácia prinesie inú fázu z minulosti hry. Vracia sa v nej mapa z prvej kapitoly, ktorú zdobia ikonické lokácie ako sú Tilted Towers, Loot Lake a Pleasant Park. Nový Battle Pass ponúka až 100 úrovní, ktoré hráči môžu odomknúť. Patria tam zbrane, vybavenie, emócie a kozmetické predmety. Balíček si môžu hráči zakúpiť za 950 V-Bucks, čo vás v reálnych peniazoch vyjde skoro 9 €.

minihra Alan Wake: Flashback | Zdroj: Fortnite

Novinkou je aj minihra Alan Wake: Flashback, ktorá vám umožní prežiť príbehy tejto postavy a zároveň má byť aj akousi nadstavbou jeho príbehu. Tento charakter pochádza z hororovej počítačovej hry o prežitie ešte z roku 2010. Koncom októbra tohto roku vyšlo jej pokračovanie, ktoré zafinancoval vývojár Epic Games. Z toho dôvodu sa teraz postavu snažia pretlačiť aj vo Fortnite a vyťažiť z hry maximum.

Náš tip
Google Play vám povie, ako bude aplikácia vyzerať na rôznych zariadeniach

10.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+