MojAndroid

Obchod Google Play opäť prichádza so zaujímavou novinkou. O tom, ako bude vyzerať informoval portál PhoneArena. Pri sťahovaní aplikácii sa momentálne zobrazujú aj screenshoty, ktoré ukazujú to, ako bude aplikácia pri používaní na vašom smartfóne vyzerať. Práve túto funkciu sa chystá spoločnosť Google vylepšiť.

Aplikácie však používame na rôznych zariadeniach, či už je to smartfón, tablet, inteligentné hodinky alebo CarPlay. Ak sme už spomenuli, screenshoty aplikácie zobrazujú to, ak bude aplikácia po jej stiahnutí vyzerať. Spoločnosť Google sa rozhodla do svojej ponuky pridať práve novú možnosť, ktorá zobrazí screenshoty z aplikácie nie len na smartfóne.

Google Play chystá zmenu zobrazenia

Na hornú časť obrazovky po novom pribudne lišta, pomocou ktorej si budete môcť vybrať zariadenie, na ktorom sa chystáte aplikáciu používať. Na výber budú zariadenia ako inteligentné hodinky, Chromebook, tablety alebo dokonca aj auto. Taktiež sa spoločnosť rozhodla pridať túto možnosť aj v inej oblasti. Pozrieť si môžete aj používateľské recenzie týkajúce sa používania aplikácií na ostatných zariadeniach. V lište sa zobrazí možnosť výberu zariadenia, ktorá po prekliku zmení zobrazenie a tiež aj spomínané recenzie. 

Google Play novinka | Zdroj: PhoneArena.com
Google Play novinka | Zdroj: PhoneArena.com

Ďalšia zmena sa týka konkrétne tabletov a Chromebookov. V navigačnej lište nájdete novú možnosť s názvom “New”, ktorá by mala spĺňať tu istú funkciu ako možnosť “Offers” na smartfónoch. Práve táto sekcia vám zobrazí špeciálne ponuky, týkajúce sa rôznych aplikácii, streamovacích platforiem a tiež aj plánované novinky.

Zatiaľ však nie je známe, ktorá verzia Google Play túto novinku prinesie, no určite ju na vašich zariadeniach nájdete už čoskoro. Čo si o novinke myslíte? Radi si váš názor prečítame v diskusii pod článkom.

Náš tip
Snapdragon 8 Gen 3: Toto sú výrobcovia, ktorí použijú čipset vo svojich TOP modeloch
9.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+