MojAndroid

Americký výrobca čipov Qualcomm uviedol nové informácie o čipsete Snapdragon 8 Gen 3. Na svojom profile na platforme X, predtým Twitter, zverejnila spoločnosť zoznam výrobcov, ktorí v roku 2024 použijú pre svoje smartfóny práve spomínanú novinku.

Čo prináša Snapdragon 8 Gen 3?

V prvom rade treba spomenúť niektoré výhody a novinky, ktorými nový Snapdragon 8 Gen 3 disponuje. Oproti predošlej generácii je novinka až o 30 % rýchlejšia a jej výkonnosť je efektívnejšia o 20 %. Prináša viacero vylepšení v rôznych oblastiach, medzi ktoré patrí aj umelá inteligencia, hry, audio a tiež aj fotoaparát.

Novinka tiež poskytuje rýchlejšie a energeticky efektívnejšie grafické jadro a nesmieme zabudnúť ani na milovníkov fotografie. Tí sa potešia hlavne z vylepšenej úpravy fotografií založenej na umelej inteligencii.

Snapdragon 8 Gen 3 | Zdroj: X.com
Snapdragon 8 Gen 3 | Zdroj: X.com

Po menšom zhrnutí sa dostávame k tomu, ktorí výrobcovia tento čipset v budúcom roku použijú. Konkrétne by malo ísť o veľmi obľúbených výrobcov, napríklad Xiaomi, OPPO, Honor a tiež aj vivo. Práve Xiaomi 14 bude údajne prvým telefónom s týmto čipsetom na trhu. Ďalej sa tento čipset chystá použiť aj Redmi, OnePlus, Realme, Sony a Asus. Samozrejme nebudú chýbať ani menej známe spoločnosti ako NIO, Nubia, ZTE, IQOO, Meizu, a novinku dostanú aj herné smartfóny Redmagic.

Náš tip
POCO C65: Cenovo dostupná novinka oficiálne na Slovensku

8.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+