MojAndroid

iFixit je jedna z najznámejších stránok venujúcich sa vnútru smartfónov. Nedávno sa šikovným zamestnancom dostala po ruky aj horúca kórejská novinka. No po odhalení niekoľkých závažných chýb a prevalením škandálu s pokazenými displejmi, stránka video z rozoberania stiahla. Teraz sa k tomu všetkému vyjadrili zamestnanci.

Video odhalilo chyby konštrukcie

iFixit sa zaoberá tým, čo sa nachádza vo vnútri rôznych kúskov technológie, najmä smartfónov. Neskôr tak vedia širokej verejnosti upresniť, ako sa prípadne dá ten daný model opraviť doma. Je to teda úspešná stránka, ktorej sa pred istým časom dostal do rúk aj Samsung Galaxy Fold.

Pokazené displeje nepolepšili reputáciu Galaxy Fold rovnako ako odhalené chyby konštrukcie
Pokazené displeje nepolepšili reputáciu Galaxy Fold rovnako ako odhalené chyby konštrukcie

Odborníci z iFixit odhalili počas rozoberania niekoľko chýb v konštrukcii smartfónu. Údajne nebola dostatočne zabezpečená proti nečistotám, ktoré dokážu poškodiť obrazovku. To by však nebol taký problém pre Samsung priznať nedokonalosť predprodukčných vzoriek. Problém nastal, keď vypukol škandál s pokazenými displejmi.

Stiahnuté z úcty k partnerovi

Samsung krátko na to začal žiadať stránku iFixit, aby odstránila video o modely Galaxy Fold. Po dvoch dňoch tak video zmizlo. Mnohí sa začali pýtať, prečo sa tak stalo. Na svojom blogu to tak celé museli objasniť zamestnanci iFixit.

“Náš Galaxy Fold nám bol poskytnutý dôveryhodným partnerom. Spoločnosť Samsung prostredníctvom tohto partnera požiadala, aby iFixit odstránil jeho trhanie. Nemáme žiadnu povinnosť odstrániť našu analýzu, či už zákonnú alebo inú. Ale z úcty k tomuto partnerovi, ktorého považujeme za spojenca v tom, aby sa zariadenia stali opraviteľnejšími, sme sa rozhodli stiahnuť náš príbeh, kým si nebudeme môcť kúpiť Galaxy Fold v maloobchode,” znie vyjadrenie iFixit.

“Náš tím ocenil možnosť pozrieť sa do tohto ambiciózneho zariadenia. Všetky nové produkty čelia výzvam – toto je snáď jedna z najväčších. Sme vďační, že sme zdieľali pohľad na to, ako inžinieri spoločnosti Samsung riešili niektoré z týchto problémov, a tešíme sa na čo najrýchlejšie zdieľanie,” dodáva.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Displej na Samsungu Galaxy Fold sa kazí po chvíľke používania. Toto je dôvod + vyjadrenie Samsungu

Náš tip
Samsung pracuje na dvoch skladacích tabletoch s dvojitým ohybom

Náš tip
Samsung Galaxy Fold konečne úplne rozobraný, odniesol si to displej

4.5.2019
Zdroj: iFixit Blog

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+