MojAndroid

Snáď každá vlajková loď popredných výrobcov je krátko po uvedení rozobraná. Najčastejšie sa rozoberaniu smartfónov a hodnoteniu ich opraviteľnosti venuje server iFixit, ale často sa do toho púšťajú aj menej známi recenzenti. Po predstavení skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Fold sa veľa recenzentov tešilo na otestovanie jeho odolnosti a, samozrejme, na jeho rozobratie na jednotlivé diely. To sa pošťastilo neznámej osobe, ktorá nahrala fotografie rozobraného Samsung Galaxy Fold na čínsku sociálnu sieť Weibo.

Na rozdiel od klasických smartfónov nechráni Samsung Galaxy Fold žiadne tvrdené sklo typu Gorilla Glass alebo Dragon Tail, ale špeciálna polymérová ochranná vrstva. Tú si nedávno veľa recenzentov pomýlilo s klasickou ochrannou fóliou a po jej odstránení došlo k trvalému poškodeniu displeja. Podobne ale dopadol aj displej rozobraného modelu. Dôvodom je príliš tesný spoj medzi ním a konštrukciou, čo pri neopatrnej manipulácii pri oddeľovaní vedie k poškodeniu. Vnútri ale môžeme vidieť dva akumulátory, ktoré sú rozdelené kvôli vyváženiu hmotnosti do obidvoch polovíc zariadenia. Spolu dávajú kapacitu 4 380 mAh. Ich výmena v servisných strediskách asi nebude najjednoduchšia. Ďalej môžeme na fotografiách vidieť jednotlivé čipsety, snímače kamier a hlavne jedinečný kĺb, ktorým sa Galaxy Fold otvára. Páči sa vám Samsung Galaxy Fold zvnútra?

Náš tip
Samsung Galaxy Buds dostávajú update s podporou asistenta Bixby
23.4.2019
Zdroj: GSMArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+