MojAndroid

Smart hodinky od Huawei sa vždy vyznačovali kvalitným spracovaním, pekným displejom a výbornou výdržou. To platí aj pre modely Watch GT 2 a Watch GT 2e. Problémom bolo, že do nich používateľ nemohol inštalovať vlastné aplikácie. A práve toto sa podľa informácií portálu Gizmochina teraz zmení.

Prichádza možnosť inštalovať aplikácie tretích strán

Podporu inštalovania aplikácií tretích strán ako prvé pred niekoľkými mesiacmi priniesol Huawei pre Watch GT 2 Pro a teraz príde aj na spomínané staršie modely. Pripomíname, že najnovšie hodinky zo série Huawei Watch 3 obsahujú operačný systém HarmonyOS, ktorý inštaláciu aplikácií tretích strán podporuje od začiatku.

Prvé firmvéry, ktoré inštaláciu aplikácií podporujú, sú zatiaľ k dispozícii len pre beta testerov. Keď budú vyriešené všetky prípadné problémy, aktualizácia dorazí na všetky zariadenia, vrátane tých slovenských.

Huawei Watch GT2 menu aplikacii
Huawei Watch GT 2| Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podporu dostanú obe verzie hodiniek Huawei Watch GT 2 (42 mm aj 46 mm) a tiež hodinky Huawei Watch GT 2e. Prvú informáciu o blížiacej sa podpore inštalácie aplikácií tretích strán pre staršie Huawei hodinky výrobca oznámil vo februári tohto roka.

Všetko to znie síce dobre, no treba mať na pamäti, že aktuálna ponuka aplikácií, ktoré je možné doinštalovať, je pomerne chabá. Neočakávame, že by v najbližšej dobe pribúdali ďalšie, vývojári sa pravdepodobne sústredia na novšie hodinky s operačným systémom HarmonyOS, ktorý bude stále rozšírenejší.

Aktualizuje aj konkurencia

Huawei nie je jediným výrobcom, ktorý sa snaží udržiavať svoje smart hodinky aktualizované. Významnú aktualizáciu nedávno dostali konkurenčné Samsung Galaxy Watch 4 s operačným systémom Wear OS 3 a možnosťou bezkontaktných platieb. Nemenej dôležitou bola aj aktualizácia pre obľúbené OnePlus Watch, ktorá priniesla podporu Always on displeja.

Náš tip
Toto je TOP 40 produktov so skvelou Black Friday zľavou!
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+