MojAndroid

Inteligentným hodinkám OnePlus Watch chýbala pri vydaní jedna dôležitá funkcia – Always On displej. Spoločnosť OnePlus sľúbila, že jeho podpora bude pridaná neskôr pomocou softvérovej aktualizácie. Výrobca našťastie nenechal používateľov dlho čakať a podľa portálu TalkAndroid inteligentné hodinky teraz dostávajú aktualizáciu, ktorá spolu s podporou Always On displeja prináša aj zopár ďalších noviniek.

Aktualizácia pridala okrem podpory Always On displeja aj zopár ďalších funkcií

Nový firmvér nesie označenie B.48 a k používateľom sa dostáva postupne. Pred aktualizovaním je potrebné hodinky nabiť aspoň na 40 % a držať ich v blízkosti smartfónu so zapnutým pripojením Bluetooth. Aktualizácia so sebou prináša nasledovné zmeny:

  • Podpora funkcie Always On displej
  • Možnosť ovládať fotoaparát pomocou hodiniek
  • Nový typ cvičenia – maratón
  • Ostatné vylepšenia:
    • Optimalizácia používateľského rozhrania systému
    • Oprava známych problémov a vylepšenie stability systému.
OnePlus Watch s krabicou
Foto: GSMArena.com

Always On displej zvýši spotrebu batérie hodiniek OnePlus Watch

Podpora Always On displeja určite poteší viacerých majiteľov hodiniek OnePlus Watch, no prináša so sebou jeden problém. Neustále zapnutý displej zvýši spotrebu batérie. Spoločnosť OnePlus tvrdí, že so zapnutým Always On displejom hodinky vydržia na jedno nabitie až o polovicu menej ako v prípade, že je vypnutý. Rozdiel je to pomerne výrazný.

OnePlus Nord displej
OnePlus Nord | Foto: Redakcia


Aktualizuje aj konkurencia

V poslednom čase aktualizovali svoje hodinky aj ďalší veľkí výrobcovia. Huawei ponúkol update pre sériu Watch GT 2 s dôležitými novinkami. Samsung zase aktualizoval modely Galaxy Watch a Galaxy Watch3, ktorá vylepšuje stabilitu Wi-Fi pripojenia.

Náš tip
Recenzia OnePlus 9: Podarilo sa partnerstvo s Hasselbladom?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+