MojAndroid

Spoločnosť Huawei priniesla počas svojej existencie množstvo zaujímavých zariadení a patria medzi ne aj smart hodinky. Huawei sa ich snaží udržiavať stále aktuálne a podľa tlačovej správy vydáva novú aktualizáciu firmvéru pre hodinky radu Watch GT 2.

Vylepšenia smart hodiniek Huawei potešia najmä používateľov smartfónov s operačným systémom iOS, no novinky prichádzajú aj na Android

Čo sa týka iOS, bola do aplikácie Zdravie pridaná funckia bezplatného sťahovania ciferníkov. V prípade Apple zariadení, bola doteraz táto funkcia vyhradená iba pre používateľov modelu Huawei Watch GT 2 Pro. Pridaný bol ukazovateľ hodnoty saturácie krvi kyslíkom ahodinky tak dokážu zaznamenať hladinu kyslíka v krvi po celý deň.

Huawei Watch GT 2 Pro
Huawei Watch GT 2 Pro | Foto: RedakciaAktualizované sú konkrétne dva modely. Watch GT 2 dostávajú aktualizáciu systému vo verzii 1.0.12.12 a Watch GT 2e zas verziu 1.0.7.16. S príchodom aktualizácie sa zmien dočkala aj aplikácia Počasie, ktorá po novom graficky ukazuje napríklad východ a západ Slnka a fázy Mesiaca.

Aktualizácia softvéru pre model Watch GT 2 Pro je už aktuálne dostupná pre všetkých používateľov. Na nový firmvér pre Watch GT 2 a GT 2e, si bude treba ešte počkať niekoľko dní až týždňov. Dostupnosť aktualizácie si je možné taktiež overiť aj v aplikácii Zdravie.

Ako je na tom konkurencia?

Priamym konkurentom pre zariadenia Huawei, sú inteligentné hodinky od spoločnosti Samsung, ktoré sa aktuálne taktiež tešia aktualizáciám. V poslednej dobe dostali nový firmvér hodinky Samsung Galaxy Watch, Watch3 a fitness náramok Samsung Galaxy Fit2. Aktualizované už boli aj hodinky spoločnosti Fitbit, konkrétne modely Sense a Versa 3.

Náš tip
Náhodné infikovanie malvérom neexistuje, potrebná je spolupráca obete | Rozhovor
28.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+