MojAndroid

Spoločnosť Huawei síce predpokladala v roku 2016 rast, no jej koncoročné výsledky prekvapili zrejme aj ich samotných. Predaje spoločnosti stúpli na hodnotu $24,365 miliardy, čo je o 42% viac ako v roku 2015. Spoločnosť predala za posledných 12 mesiacov viac ako 139 miliónov produktov všakovakého druhu, čo znamená medziročný nárast na úrovni 29%.

V roku 2017 upevní Huawei svoje postavenie v dodávateľskom reťazci, predajných kanáloch, vo vývoji a výskume, službách a vo všetkých ďalších oblastiach pôsobnosti, aby sme mohli zefektívniť naše operácie, zvýšiť efektivitu rozhodovania a implementácie, lepšie riadiť našu stratégiu internacionalizácie a efektívne rozvíjať našu kapacitu do budúcnosti. – Huawei CGB CEO, Richard Yu.

V roku 2016 prekonal Huawei viacero udalostí a míľnikov, na ktoré je hrdý. Hovoriť môžeme napríklad o prepracovanejšej nadstavbe EMUI, ktorá je optimalizovaná pre procesory Kirin (vyrába Huawei), lepšie fotoaparáty v ich zariadeniach (spolupráca so spoločnosťou Leica), či zameranie spoločnosti na virtuálnu a rozšírenú realitu. Spoločnosť Huawei sa zamerala aj na vývoj umelej inteligencie a Huawei mate 9 bude prvým mobilným zariadením na svete, ktoré bude mať predinštalovaného inteligentného asistenta Alexa od Amazonu.

Huawei P9_recenzia-6

Huawei P9 a Mate 9 boli jedinými modelmi spoločnosti, ktoré v roku 2016 prekonali hranicu 10 miliónov predaných kusov. Sťažovať sa Huawei nemôže ani na svoju dcérsku značku Honor, ktorá v minulom roku priniesla niekoľko naozaj zaujímavých zariadení, napr. Honor 8, Honor 6X, či Honor Magic. Čo sa marketingu týka, Huawei sa v roku 2016 dohodol s Lionelom Messim, ktorý sa stal ambasádorom značky, a reklamu na nový Huawei P9 robia aj hollywoodske hviezdy Henry Cavill či Scarlett Johansson. Z lokálnych celebrít zlákala do svojich radov spoločnosť Huawei napríklad známeho českého hokejistu Jaromíra Jágra. Huawei je aktuálne 50. najhodnotnejšou značkou v rebríčku BrandZ a 72. najhodnotnejšou značkou v rebríčku TOP 100 Global Brands od Interbrand.

[newsletter_signup_form id=8]

Zdroj: GizmoChina

9.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+