MojAndroid

Presne pred týždňom sme vám priniesli informáciu o tom, že Honor chystá zaujímavé prestavenie. Vtedajšie informácie naznačovali, že by malo ísť o smartfón, ktorý bude mať zahnuté všetky hrany z oboch strán zariadenia. Predpoklady sa teraz potvrdili a nový Honor Magic bol oficiálne predstavený. Okrem skutočne zaujímavého dizajnu ale ponúka oveľa viac zaujímavých funkcií.

Náš tip
Honor 8 vs OnePlus 3: Kam investovať 400 EUR? | DUEL

Nie je to iba o dizajne

Samozrejme, Honor Magic zaujme už na prvý pohľad svojim nevšedným dizajnom. Tu sa ale zoznam originálnych funkcií telefónu nekončí. Nájdeme tu totiž aj niekoľko zaujímavých senzorov a ďalších funkcií. Jedným takýmto senzorom je aj WiseScreen senzor, ktorý kombinuje senzor v ráme telefónu s IR senzorom v prednej kamere. Táto kombinácia má umožniť veľmi jednoduché používanie. Predná kamera má bez problémov rozoznať tvár majiteľa a zariadenie sa má po uchopení do ruky automaticky odomknúť. Telefón má tiež sám rozoznať, kedy je položený na stôl alebo do vrecka a automaticky sa má zablokovať a displej sa sám vypne. Takto by malo byť možné telefón používať bezproblémovo a bez potreby stláčania akéhokoľvek tlačidla či prikladania prstu na skener odtlačkov. Funkcia FaceCode Intelligent Recognition by zasa mala zabezpečiť textovú komunikáciu v telefóne, ktorá sa zobrazí iba pre rozpoznané tváre. Všetci ostatní budú vidieť konverzácie ako zablokované.

honor-magic

Nechýba umelá inteligencia

Honor Magic tiež ponúkne vlastné funkcie previazané s umelou inteligenciou. Telefón bude sledovať vašu aktivitu a odporúčať vám stránky a aktivity na základe toho, o čom ste diskutovali alebo čo ste s telefónom robili. Ak napríklad telefón zistí, že sa nachádzate v idúcom aute, automaticky vám ponúkne možnosť prepnutia do šoférskeho režimu. K dispozícii bude ešte niekoľko špecifických funkcií, ktorých funkcionalita mimo čínskeho trhu je ale otázna. Fungovať by ale malo napríklad automatické zapnutie blesku, resp. baterky v prípade, keď sa ocitnete vo veľmi tmavej miestnosti.

Základné špecifikácie

Okrem všetkých týchto futuristických funkcií je ale Honor Magic stále aj klasickým smartfónom. Ponúka 5,06″ 2K AMOLED displej so spomínaným zahnutím na všetkých stranách. Pokrytý je dvojitým 3D sklom. Telefón tiež disponuje iba jediným tlačidlom pod displejom, ktoré nahradí klasické tri tlačidlá. Používatelia budú môcť kliknúť, kliknúť dvakrát alebo potiahnuť prstom pre jednotlivé funkcie. Samozrejme, nechýba tu zabudovaný skener odtlačkov prstov. Telefón by tiež mal byť vybavený novým typom batérie zo špeciálnej grafitovej molekulárnej štruktúry s kapacitou 2 900 mAh. Nie je presne zrejmé, čo to znamená, no výsledok by mal stáť za to. Za 10 minúť by sa batéria mala nabiť na 40 % a za 20 minút by ste sa z 0 % mali dostať až na 70 % nabitia. Telefón tiež ponúka 12 MP duálny fotoaparát, ktorý by mal fungovať podobne ako na smartfóne Huawei P9 – jeden snímač je monochromatický a druhý je farebný. Vpredu sa zas nachádza 8 MP kamera s minimálnou clonou f/2.0. Telefón tiež ponúka procesor Kirin 950, 4 GB RAM, 64 GB vnútornej pamäte. Vo výbave nechýba USB-C konektor.

Honor Magic: Informácie o dostupnosti

Hoci Honor Magic vyzerá ako skutočne zariadenie z budúcnosti, bude sa reálne predávať. V Číne ho budú ponúkať viacerí veľkí predajcovia už od dnešného dňa. Zatiaľ ale nemáme žiadne informácie o tom, či a kedy by sa mal telefón dostať aj na ďalšie trhy. Nevieme nič ani o cene telefónu, ktorá ale určite nebude nízka.

Zdroj: GizmoChina, Android Authority

Aktualizované 17. decembra o 10:00:

V pôvodnej verzii sme mali informáciu o tom, že telefón má microUSB konektor. Za opravu chyby ďakujeme čitateľovi IQLogic.

16.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+