MojAndroid

V poslednej dobe sme v našej redakcii otestovali dve veľmi zaujímavé zariadenia s podobnou cenou. Najskôr sme si posvietili na nedávno predstavený Honor 8. V rovnakom čase sa k nám do redakcie konečne dostal aj OnePlus 3, a tak teraz vieme posúdiť, ako telefóny obstoja v priamom súboji.

Náš tip
Honor 8: Voľba z rozumu | RECENZIA

OnePlus 3

Android 6.0.1 Marshmallow5,5"
Snapdragon 8201920 x 1080 pixelov
6 GB16 MP
64 GB2160p@30fps, 720p@120fps

Náš tip
OnePlus 3: Keď najlepšie nemusí byť aj najdrahšie | RECENZIA

Honor 8

Android 6.0 Marshmallow5,2"
HiSilicon Kirin 950, 8-jadrový1080 x 1920 pixelov
4 GB12 Mpix,
32 GB1080p@60fps

Konštrukcia a dizajn – otázka vkusu

OnePlus 3 aj Honor 8 patria medzi zariadenia s veľmi atraktívnym dizajnom a precízne spracovanou konštrukciou. Kým Honor 8 zaujme oblými hranami a kombináciou skla a kovu, OnePlus 3 ponúkne to pravé pre fanúšikov kovovej unibody konštrukcie. Dôležité rozdiely ale nájdeme vo veľkosti telefónov. Honor s 5,2″ displejom je o 7 mm nižší, o 3 mm užší, no iba o 5 gramov menší. Pomer displeja k prednej strane majú telefóny približne rovnaký, a tak si každý používateľ musí nájsť svojho favorita sám.

Honor 8-1 Honor 8-2

oneplus-3_vysledok oneplus-3-13_vysledok

Skener odtlačkov – Honor 8 zaujme funkciami

Oba telefóny disponujú aj skenerom odtlačkov prstov a v oboch prípadoch ide o excelentné skenery, ktoré fungujú takmer dokonale. V tomto smere má ale navrch Honor, ktorý zo skeneru spraví poľahky aj špeciálne tlačidlo s extra funkciami. Hoci aj čítačka na OnePlus 3 funguje ako tlačidlo Domov, ktorému je možné pri dvojitom alebo dlhom stlačení pridať extra funkciu, Honor 8 skenerom dopĺňa trojicu softvérových tlačidiel a ponúka tak viacej možností. Skeneru môžete pridať rôzne funkcie od zdvihnutia hovoru po zastavenie budíka, čo sú určite užitočné funkcie, ktoré by sme privítali aj na iných zariadeniach so skenerom odtlačkov.

Honor 8-recenzias-3

Displej – Optic AMOLED má miernu prevahu

Oba telefóny disponujú displejom s Full HD rozlíšením, no tu sa zoznam podobností končí. OnePlus 3 ponúka 5,5″ Optic AMOLED displej. V podstate ide o klasický Super AMOLED displej, ktorý bol dodatočne upravený pre korektnejšie zobrazovanie farieb. Výsledok je veľmi príjemný – farby sú optimálne sýte a dobre reprodukujú realitu. Zároveň sa môžete tešiť na skutočnú čiernu, vysoký maximálny jas, skvelé pozorovacie uhly a výbornú čitateľnosť na priamom slnku.

oneplus-3-14_vysledok

Honor 8 má 5,2″ IPS displej, ktorý ale nijako nevytŕča z radu. Má ale vyššiu hustotu pixelov (423 vs 401 ppi) a tiež veľmi dobré pozorovacie uhly. S priemernou čitateľnosťou na slnku a farebným podaním ale nezaujme tak, ako veľmi pekný Optic AMOLED panel na OnePlus 3. V tejto kategórii tak o vlas víťazí nový OnePlus, no Honor za ním výrazne nezaostáva. Fanúšikovia IPS panelov, resp. menších displejov určite nespravia chybu, ak v tejto kategórii uprednostnia Honor 8.

Honor 8-4

Výkon a pamäť – OnePlus 3 vyhráva na papieri, v reáli je súboj vyrovnanejší

Vzhľadom na to, že OnePlus 3 je jedným z najvýkonnejších zariadení na trhu, je ťažké porovnať ho s “iba” nadpriemerným modelom Honor 8. V skutočnosti ale papierové výsledky nemusia nič znamenať a dôležité sú reálne reakcie telefónu a spôsob, akým si poradí s každodennými úlohami. V tomto smere už ide o vyrovnanejší súboj.

oneplus-3-6_vysledok

OnePlus 3 ponúka to najlepšie, čo na trhu aktuálne nájdeme – procesor Snapdragon 820, 6 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Vďaka tomu dosahuje v benchmarkoch tie najvyššie výsledky. Hoci Honor 8 sa nám v benchmarku AnTuTu nepodarilo otestovať, zahraničné testy avizujú výsledok na úrovni približne 90 000 bodov. OnePlus 3 ale bez problémov pokorí aj hranicu 140 000 bodov a v tomto konkrétnom benchmarku aktuálne kraľuje.

Honor 8 tiež nie je žiaden slimák. Procesor Kirin 950 je doplnený o 4 GB RAM a 32/64 GB vnútornej pamäte. Výhodou je v tomto prípade prítomnosť slotu na microSD karty, ktorý pri OnePlus 3 chýba. Vďaka nemu je možné vnútornú pamäť rozšíriť o ďalších 256 GB, čím získa Honor 8 v tomto smere výraznú prevahu. Ako sme už spomínali, pri reálnom používaní rozdiely vo výkone nie sú až také dramatické a spozorujete ich iba pri priamom porovnaní v reálnom čase. Navrch má ale určite OnePlus, ktorý otvára aplikácie rýchlejšie a najmä ich dlhšie udrží v pamäti RAM, ktorej má na rozdávanie. Aj používanie Honor 8 je ale dostatočne komfortné a ak prechádzate zo staršieho či menej výkonného zariadenia, určite zbadáte výrazné zrýchlenie reakcií. Oba telefóny si ale bez problémov poradia aj s najnovšími aplikáciami a hrami, takže tuto veľa rozdielov nenájdeme.

Systém – OnePlus pre fajnšmekrov, Honor pre štýlových ľudí

Porovnávať systémy v oboch telefónoch nie je práve najjednoduchšie. Oba majú svoje prednosti a zaujmú inú skupinu ľudí. Ak patríte medzi geekov a fanúšikov čistého Androidu, Oxygen OS je jasnou voľbou. Ak máte radi jednoduchosť, farebnosť a množstvo funkcií, zrejme vám bude imponovať nadstavba EMUI v Honor 8.

Oxygen OS nie je ani tak nadstavbou, ako rozšírením čistého Androidu. To znamená základný systém s extra funkciami a možnosťami, ktoré sú ale skutočne užitočné. Či už ide o rozšírené možnosti pre domovské obrazovky, lištu s rýchlymi nastaveniami alebo extra nastavenia systému, ako napríklad skutočne čierne menu a nastavenie farebného akcentu, OnePlus toho ponúka skutočne veľa a všetko sú to veľmi užitočné nastavenia. Ďalším bonusom je prakticky nulový bloatware, vďaka čomu máte zo 64GB vnútornej pamäte k dispozícii viac miesta.

Honor 8 disponuje tradičnou nadstavbou EMUI 4.1. To znamená neprítomnosť menu s aplikáciami, farebnosť a obrovské množstvo funkcií. Viac rôznych nastavení dnes nájdeme zrejme iba v zariadeniach LG. Aj tu ich je ale poriadna kopa a toto množstvo by mohlo niekomu prekážať. Väčšina z nich je ale dobre ukrytá a nebije vám do očí. Mnohé z nich sú pritom veľmi užitočné a dovoľujú si lepšie prispôsobiť systém, čo nie je nikdy na škodu.

Osobne ale určite preferujeme Oxygen OS. Otázne ešte bude, ako sa v budúcnosti podarí výrobcom aktualizovať zariadenia na nový Android. OnePlus by v tom mal mať navrch, no množstvo zmien v minulosti sa podpísalo pod to, že ani zariadenia OnePlus nedostávajú aktualizácie tak rýchlo, ako by sme si mohli myslieť.

Fotoaparát – duálna novinka vs osvedčená jednoduchosť

OnePlus 3 aj Honor 8 patria medzi telefóny, s ktorými je radosť fotografovať. V oboch prípadoch to platí najmä o fotografiách zhotovených cez deň, pričom ani v noci nedostanete najhoršie výsledky. Poďme na to ale pekne poporiadku.

Honor 8-8

Honor 8 ponúka duálny 12 MP fotoaparát. Klasický snímač je doplnený o ďalší monochromatický. Ten má odstránený RGB filter, dokáže zachytiť viac svetla a v kombinácii s klasickým snímačom tak vytvoriť kontrastnejšie snímky. Výsledky sú veľmi dobré, a to najmä v dobrých svetelných podmienkach. V noci či v zlom osvetlení je to už trochu horšie. Telefón tiež zvláda natáčanie videa maximálne vo Full HD rozlíšení, pričom video je priemerné.

OnePlus 3 stavil na jednoduchosť a ponúka 16 MP fotoaparát. Ten má ale aj optickú stabilizáciu obrazu, ktorá funguje výborne a ktorá Honoru chýba. Vďaka tomu sú krajšie aj nočné fotografie a aj video vyzerá oveľa lepšie. To je tiež možné natáčať v 4K rozlíšení, za čo zrejme vďačíme výkonnejšiemu čipu. Fotografie zhotovené počas dňa sú kvalitou porovnateľné s Honor 8. Nechýba tu možnosť fotografovať v RAW formáte a tak, ako v prípade Honoru 8, aj tu nájdeme manuálny režim pre skúsenejších fotografov. OnePlus 3 ale vyhráva snímkami v horšom osvetlení a aj kvalitou videa.

Batéria – Honor víťazí vo výdrži, OnePlus v rýchlosti nabíjania

V kategórii výdrže batérie je víťaz jasný, no to neznamená, že by porazený disponoval podpriemernou výdržou. Zaujímavé ale je, že oba telefóny ponúkajú batériu s rovnakou kapacitou 3000 mAh, no Honor 8 je schopný z nej vyťažiť aj o dve hodiny zapnutého displeja viac. Vďaka tomu je možné používať ho po dobu až 6 hodín v priebehu dvoch dní, čo je dosť aj pre skutočne náročných používateľov.

OnePlus 3 sme v priemere mohli používať po dobu 4 hodín v priebehu 1 a pol dňa, alebo 4 – 5 hodín v priebehu jedného, extrémne aktívneho dňa. Aj to je ale veľmi slušná hodnota, ktorá sa radí k nadpriemerným. OnePlus ale exceluje v rýchlosti nabíjania. Dash Charge technológia je jednoducho jednou z najlepších na trhu. Za pol hodinu nabije telefón na 60 % a do plnej kapacity iba za hodinu a štvrť. Aj Honor 8 ponúka technológiu rýchleho nabíjania, ktorá nabije telefón na 50 % za prvú pol hodinu. Zvyšok nabíjania trvá ale takmer ďalšiu hodinu a pol. OnePlus si tak kompenzuje kratšiu výdrž skutočne rýchlym nabíjaním, ktorým nepredčí iba svojho súpera v tomto dueli, ale aj drvivú väčšinu ostatných smartfónov na trhu.

Záver – výber je na vás

Sme radi, že súčasná konkurencia na trhu so smartfónmi sa prejavila aj v tomto dueli. Nemôžeme totiž jednoznačne deklarovať víťaza, pretože pre každého používateľa je dôležité niečo iné. Ak potrebujete lepšiu výdrž batérie, slot na microSD karty, preferujete menší displej a máte radi konštrukciu zo skla, určite by ste si z tejto dvojice nevybrali OnePlus 3. Ako ste mohli z duelu vycítiť, OnePlus 3 je náš osobný favorit, ale určite sa nájdu ľudia, ktorým by sme aj z tejto dvojice odporučili Honor 8. Výhodou tiež je, že telefóny stoja približne rovnako. Kým OnePlus 3 kúpite v oficiálnom obchode za 399 EUR, Honor 8 sa u nás bude predávať za 409 EUR. Skrátka, oba telefóny majú niečo do seba a sme radi, že vo väčšine oblastí ide o porovnateľné zariadenia. My sme sa vám v tomto dueli snažili vylíčiť najmä tie najväčšie rozdiely, aby ste vedeli, čo daným modelom získate a na druhej strane aj to, čo obetujete. Ktorý z dvojice by ste si vybrali vy? Dajte nám vedieť v ankete a v diskusii sa môžete podeliť aj o dôvody, ktoré vás viedli k danému rozhodnutiu.

Ktorý z dvojice smartfónov by ste si vybrali, ak by ste mali na nový telefón 400 EUR?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

14.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Brystol

  Honor 8 ma infraport a OnePlus3 nema … beriem Honor 8

  • Larsen

   Infra co? To ti je 14.9.2016 na co? Ovladacka na TV?

   • Michal Baranay

    Predsaj na prenos fotiek cez IrDa, 33kbps :)

    • Dano3266

     :D :D to boli časy, cestou zo školy v starej karose

   • JKsvk

    :D cim prepinas TV , set top box pripadne satelit ? klimu ?

    je to ozaj dobra vec – ja to beriem ako velke +

    ja zvazujem skor honor 8 alebo P9 ci P9 plus

    no otazka je ci sa oplati doplatit

  • Xwert Is

   Som sa zasmial :D

   • Brystol

    Smiech je zdravy,, Doprajem. Avsak napriklad na klimu , tv satelit , receiver a telku , minix a mnoho inych zariadeni ked mam moznost si porobit makra v aplikacii Anymote tak mi to sprijemni zivot . Tebe nie .. tak sa len bav .
    Btw . V niektorych hoteloch v zahranici sa klima aj tv plati a ked mas tu spravnu ovladacku …. Proste mne to na oneplus chyba … niekomu nemusi

    • Kubo102030

     Samozrejme, že je to dobrá vec… Ale určite to nie je rozhodujúca vec… Napríklad také Xiaomi majú všetky infrport (teda nepoznám taký model, ktorý nemá…)

     • Max

      Xiaomi sa nevie “ucit’ zariadenia, Honor vie.

      • Kubo102030

       Čo si tým myslel? Zariadenia?

       • Max

        Vies ho pouzit iba na preddefinovane pristroje, nevies mu sparovat signaly s inym DO. Bud je tvoja telka/klima/settopbox v zozname alebo mas smolu.

        • Kubo102030

         Aha… Tak si to mysel… V tom mas pravdu… Ale chyba nie je v IR ale v MIUI ze to nevie zariadit…

        • Dano3266

         Asi tak, skúšal som s Mi5 a tým že sa nevie učiť je pre mňa ten infraport nepouzitelny. Ale to je detail skôr ma štve miui .

 • Mario Kovačič

  No ja milujem velke uhlopricky takze One ale aj ten je pre mna krpec :-)

  • BrNcO

   Ja som prešiel zo Sony Xperia Z Ultra na OP3 a musím povedať že to je optimálna veľkosť. Síce chýba mi niekedy ten 6.44 palcový display ale 5.5 je tiež postačujúci.

   • AndyMann

    Kupoval si ho z oficialnej OnePlus stranky pls ?

    • BrNcO

     Áno z oficiálnej stránky a bral som si zlatú verziu a k tomu aj flip cover a náhradnú dash nabíjačku (pre istotu).

     • AndyMann

      Jasne, nahradnu nabijacku mam v plane rovnako.. a ako dlho si cakal na dodanie samotneho phonu pls ?

      • BrNcO

       Objednávku som podal 4.8. U dodávateľa (Myslím že to bol DHL) bola zásielka zaregistrovaná 9.8 a ja som prebral balík 11.8. Na stránke OP síce písalo že by mi mobil mal prísť koncom mesiaca niekedy 28.8 ale prišiel mi o dosť skôr čo som bol milo prekvapený.

       • AndyMann

        v podstate tyzden na dodanie, to je podla mna viac nez super :) tak uz len by som sa chcel spytat ako si spokojny s novym OnePlus 3, je tam nieco vlastne s cim nie si spokojny lebo podla mna za cenu 399 € je to proste topka phone a clovek nekupi nic lepsie za tuto cenu. Vdaka za info este raz

        • BrNcO

         Všetko je super. Jediná vec čo ma nejako neohúrila bol základný OxygenOS a tak som po 1 hodine používania základného systému celý mobil odomkol a hodil tam Cyanogenmod, ktorý je podľa mňa oveľa premakanejší a musím povedať aj stabilný. Inak výkon je perfektný, fotoaparáty vysoko kvalitné, obrazovka super. Jediné čo by som mu vytkol je ten reproduktor lebo sa dá fakt ľahko zakryť rukou a mrzí ma že je len jeden. Keby tam je aj druhý jak na HTC10 tak by to bolo úžasné.

         • AndyMann

          Super a dakujem pekne za info, myslim ze o novom phone je u mna rozhodnute (moja stara LG G3 sa uz pyta do smartphone neba) a idem do OnePlus 3. Pekny den zelam

          • dibon

           A nevadi ti, ze prejdes z 2k displaya na FHD? ja mam s tymto dilemu a neohurilo ma zatial nic ako vymena za Lenovo Vibe Z2 Pro. Aj na 6″ som si velmi zvykol :)

          • AndyMann

           Vobec nie a nakolko som mal v rukach rozne FHD telefony, ako bezny uzivatel som nespozoroval daky rozdiel :) Plus pre mna je 2k display zbytocnost, je to jednak zrut baterie a na par videi, co si obcas pozriem mi bohate staci FHD, na filmy a podobne telefon absolutne nepouzivam.

      • koso

       dodanie je momentalne cca 2 tyzdne (vcera som ho objednaval dodanie 30 tento mesiac) v pripade ze chces zlatu verziu tak dodanie je min 1 mesiac nemaju ich na sklade inak neodporucam ti kupovat krit a temperovane sklo pozri sa na aliexpres sklo tam kupis za 1.10 eur a a kryt/puzdro ake chces ja som bral silikonove za 1.5 eura :D ale daju sa tam kupit aj tie orgos kryty a lacnejsie

       • AndyMann

        to je v poho a viac sa mi paci graphite verzia ale pozeram, ze aktualne nemaju dash nabijacku pre EU na sklade

        • koso

         To je asi aj dovod preco mi ho poslu az 26 lebo som objednaval aj nabijacku s kablom

 • likvidator

  asi to najlepsie co sa da kupit v pomere cena/vykon aj so SVK LTE … asi je mierny vitaz one plus avsak kvoli velkosti by som bral honor

  • koso

   0,3 palca je fakt velky rozdiel

 • Natsu

  sem 123 hlasující co dostanu? :D

 • jay

  99,9 percenta mobilov nie je investícia :-)

  • Kubo102030

   Nájdu sa aj telefóny, kde neprerobíš gate… Nehovorím teraz o predražených iphonoch…

   • jay

    Asi nerozumieš pojmu investícia :-) Ani ten iPhone nie je investícia.

    • Kubo102030

     Ja si myslím, že ty zase nepoznáš telefóny, ktoré sú investícia :) nájdu sa také, ktoré po roku používania predáš za minimálne kúpnu ak nie vyššiu cenu :-)

     • Mato

      Mozes mi povedat o takom telefone? Vdaka….

      • Kubo102030

       Ešte aby si si ho kúpil ? napr. také Xiaomi. Mne sa napríklad podarí kúpiť výhodne Mi5, používam ho niekoľko mesiacov a keďže na SVK je cena aká je, tak aj po niekoľkých mesiacoch neprerobím… Ale to by si tomu musel rozumieť ? (nič v zlom)

       • Mato

        Vsetko pises v buducom case, podari kupit, predat atd… Uz sa ti to aj niekedy podarilo? Takze kupujes fony z Ciny, pouzivas ich niekolko mesiacov a potom ich predas bez “penaznej straty”???

        • Kubo102030

         Presne si na to kápol brácho ? už som to tak pár krát spravil. Stále to však predám za menej ako to ponúkajú tunajší obchodníci, čiže ľudia to radi kúpia ?

 • gru15

  super porovnanie :)

 • Bohuš

  Pre mňa jednoznačne musel byť snímač odtlačkov na prednej strane. Odomknem telefón v kľude položený na stole, alebo v držiaku v aute(snímač na zadnej strane je pre mňa osobne nezmysel). Prechádzal som na OP3 z 4,3” a po dvoch dňoch používania som si zvykol na veľkosť a keď som chytil starý telefón rozmýšľal som ako som na ňom mohol fungovať

 • Mirec

  Aj keď mi z tohto duelu vychádza one plus 3 lepšie, išiel by som do honoru, momentálne mám honor 6ku a fakt vydarený telefón, po roku mu v podstate nemám čo vytknúť

  • Julius

   Detto honor 6mam rok a pol a žiaden problém…trocha pomalšie prichádzajú aktualizacie

 • Mike

  1080p pri 120fps? hej? Urcite? :D

 • newton

  je na Honor 8 mozne odomknut display dvojitym poklepanim po nom?

  • MK

   ano

   • Rommco

    Ano? A kde presne to zapnem? Podla mna nie.

    • Peter Hunka

     Na honore 7 to bolo v nastaveniach dosť zašité. Ale ked si to poriadne popozeráš tak to nájdeš. Ak to tam ostalo.

     • Rommco

      Snažil som sa to nájsť, ale zatiaľ som v tom že to neostalo.

     • newton

      tak zasite to je asi vsade: “settings – gesture & motion – screenoff gestures – double tap to wake up” otazka ci to tam naozaj je, absencia tohto bola jedna z veci co ma odradza napr. od Huawei P9

    • MK
 • Palo

  OnePlus 3 by som nevymenil ale honor 8 je podareny kusok

 • Adam Beňko

  Dá sa one plus 3 kúpiť na firmu a následne si odpočítať DPH? Ma s tým niekto skúsenosť?

 • Raqua

  No neviem, ine weby v recenziach pisali, ze OP3 ma slaby display. Dvaja kolegovia ho maju a jeden ho ide predat, ze slay displej, co sa neda citat na slnku a vy ho vychvalujete do nebies.

  • My ho vieme bez problemov precitat na slnku a nemame problem ani s dalsimi jeho kvalitami. Nejde o najlepsi displej na trhu, no urcite by sme ho neoznacili za slabinu telefonu.

 • yanick

  Buducnost OxygenOS je nejasná, svojim spôsobom je to mŕtvy systém, zlučuje sa s HydrogenOS, ktorý je určený pre Čínu. Majú 2 rôzne komunity s rôznymi preferenciami, Čína a zvyšok sveta, OnePlus je čínska firma, OP3 by pokojne mohol dostať podobný OS ako EMUI, aj OnePlus One pre čínsky trh mal ColorOS (OPPO).

 • martenz

  prosim Vas poradte!!! Mam iphone SE len a len koli kompaktnosti, teraz ked som sa hral s nexusom 4, proste android mi chyba, ale mne strasne vadi ze len velke padla su to uz aj ten nexus 4 mi pride velky…nechysta sa v blizkej dobe prist s nejakym 4.3 palcovym androidom na trh???

  • yanick

   Pisalo sa o 4.3″ Xiaomi s SD820, ale nevyzera to ani trochu doveryhodne. A gsmarena.com ma funkciu “phone finder”, najde ti telefon podla parametrov, maju aj ocakavane telefony, ktorym unikli parametre. Novy telefon s Androidom, ktory ma aspon 2GB RAM mi to nenaslo. Cize vyzera to, ze zatial sa nechysta nic.

   • martenz

    Dakujem za odpoved, cize musim asi ostat pri tom ios ?. U mna je rozhodujuca velkost fonu…

    • yanick

     No, je fakt, ze iPhone SE nema konkurenciu a zatial neboli ani rumory, ze by mal nejaku dostat. Azia miluje lopaty a ti ostatni, ktori chceli maly smartfon, maju SE.
     Mozno sa mylim, ale dovod preco sa slusny telefon s Androidom da kupit az od 4.6″ moze byt SoC. Apple A9 je 2-jadro, mid-end a high-end SoC pouzivane v telefonoch s Androidom su vacsinou big.LITTLE 8-jadra, okrem SD820, ktory ma 4 jadra, ale je relativne novy. Viac jadier -> viac tepla, mozno by 4.3″ high-end nedokazali uchladit. Ak mam pravdu, tak trochu nadeje dava SD821, je este cosi efektivnejsi 820.

     • martenz

      Ty sa vyznas nejako, nevedel by si natrepat android s nejakym HW do mojho iphonu? ? dal by som zato asi fakt cokolvek…

      • yanick

       To sa ti len zdá, ja sa len tak tvarom ?
       A obávam sa, že by ti nepohla ani čierna mágia alebo voodoo, ale dnes som narazil na údajnú pripravovanú novinku od Samsungu
       http://www.phonearena.com/news/Samsungs-high-end-Android-clamshell-appears-in-live-images_id85526
       Obávam sa dostupnosti a je to Samsung, čo pre niekoho môže byť problém.

       • martenz

        Som sice androidak, ale samsung moc nemusim, ale udajne touchwiz je na tom lepsie, ale s 2000 baterkou by to vela vody nenamutilo…

  • Sategi

   iPhone ma vzdy velmi zly “screen to body” pomer. To znamena ak hladas fyzicky mensi android tak nemusis byt striktne viazany na velkost uhlopriecky.
   Napriklad taka Xperia Z5 so 4.6 palcom je len o 4mm vyssia nez iPhone SE.

 • Patrícius Cudny

  Osobne by som isiel do Honor 8 , Cisty android velmi nepreferujem skorej mobil s nadstavbou. Ani ten vykon nehra u mna rolu. Je mi jedno ci sa otvori aplikacia o 1s neskor. Honor 8 sa im vydaril a musim povedat ze uz pri predstaveni mi padol do oka. Taktiez je o nieco mensi ako 5,5″ takze do buducnosti som si povedal , ze moj limit je do 5,2″ ale zase velky rozdiel tam nieje. Osobne mi nejde o velkost uhlopriecky ale velkost mobilu. No skusim este pockat cena 400€ mi pride dost vysoka a mozno pride na trh este nieco lepsie , popripade klesne cena.
  Jedine co mi prekaza je , snimac prsta umiestneny vzadu. Mohli ho radsej umiestnit do bocnej strany . A dalsia vec co mi prekaza su tie softverove tlacitka . Kludne mohli nazov Honor dat na zadnu stranu a znizit spodny ram. Naco tam vobec je spodny ram ked tam nie je ziadna citacka alebo domovske tlacitka ? Mohli zvysit % vyuzitia displeja.

 • Martyrium

  Honor 8 fakt krasny telefon…hlavne v tej modrej ci fialovej farbe alebo aka to je ….vykonom asi tiez dostacujuci…priatelka ma sestku a slape bez problemov …. konecne uz aj s marshmallow (to trvalo teda)….OP3 je moj favorit v pomere cena/vykon….ale co sa tyka dizajnu tak honor 8 zrejme tento rok top….

+