MojAndroid

Huawei sa už dlhší čas snaží vysporiadať s nepríjemnou situáciou. Kvôli sankciám zo strany USA nemôže vo svojich zariadeniach používať Google služby. Zákazníci sú teda prakticky odrezaní od obchodu Google Play a aplikácií ako Google Mapy, Gmail, Google Drive a podobne.

Čiastočným riešením sa javí mať vlastný obchod s aplikáciami Huawei AppGallery, kam postupne pribúdajú známe aplikácie. Huawei intenzívne pracuje na tom, aby do svojho obchodu dostal všetko potrebné a dokonca sa vývojárov snaží rôznym spôsobom motivovať. Zoznam aplikácií sa síce postupne rozrastá, no ide o beh na dlhé trate.

Huawei preto hľadá cestičky ako svojim zákazníkom ponúknuť všetko potrebné, hoci aj za cenu toho, že  budú musieť využívať alternatívne riešenia. Najnovší príklad takéhoto postupu siaha ku našim západným susedom. Ako informuje portál SvětAndroida, Huawei uzatvoril strategické partnerstvo so spoločnosťou Seznam.cz.

Huawei ako náhrada za Google a jeho služby

Výsledkom novej spolupráce bude to, že oficiálna aplikácia Seznam pribudne v ponuke obchodu Huawei AppGallery, Seznam pre Huawei pripravil spravodajskú aplikáciu, no čo je v celkovom kontexte ešte dôležitejšie, vo webovom prehliadači bude ako predvolený vyhľadávač nastavený práve Seznam.cz.

Tým to však nekončí. Seznam v Českej republike na zariadeniach Huawei do istej miery nahradí Google a jeho služby. To znamená, že na smartfónoch pre lokálny trh budú predinštalované aplikácie ako Mapy.cz, Novinky.cz, Email.cz a počíta sa aj aplikáciou Stream, ktorá by mala predstavovať alternatívu k YouTube.

Najskôr pri rade P40

Podľa oficiálnej tlačovej správy sa výsledky nového partnerstva prejavia už na smartfónoch Huawei P40, P40 Pro a P40 Lite. V praxi potom zjavne môžeme počítať s tým, že každý nový model Huawei, ktorý dorazí na český trh, už bude obsahovať “aplikačný balíček” Seznam.cz.

Náš tip
Ktoré Huawei smartfóny sú s Google službami a ktoré majú len AppGallery?
14.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+