MojAndroid

Huawei P20 Pro, ktorý bol jedným z najúspešnejších vlajkových smartfónov tejto značky, sa dočkal veľkej aktualizácie softvéru. Okrem lepšieho zabezpečenia mu podľa portálu HuaweiCentral  prináša aj nové aplikácie.

Aktualizácia je rozdelená do dvoch balíkov

Huawei P20 Pro prišiel na trh v roku 2018 s Androidom 8.1 Oreo a neskôr bol aktualizovaný až na verziu systému Android 10. Najnovšia aktualizácia s označením EMUI 10.0.0.193 mu síce novú verziu systému Android 11 neprináša, ale aj tak je pre používateľov smartfónu dôležitá.

Huawei P20 Pro | Zdroj: Matúš Kapusta

To naznačuje jej veľkosť 775 MB a aj to, že je rozdelená do dvoch balíkov. Prvý obsahuje nového hlasového asistenta Celia, ktorý poslúži pre hlasovú interakciu a prevod hlasu na text. Ďalšími vylepšeniami sú aprílová bezpečnostná záplata a nasledujúce nové aplikácie:

  1. Petal Search
  2. Reader
  3. Petal Maps
  4. GameCenter,
  5. Member Center
  6. Link Now

Niektoré z týchto aplikácií sa v systéme objavia len ako odkaz na stiahnutie samotnej aplikácie. V druhom balíku sa potom nachádza júlová bezpečnostná záplata. Prečo spoločnosť Huawei zvolila takýto postup pri aktualizácii, nie je známe.

Aktualizácia je dostupná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Overiť si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia ->  Systém a aktualizácie -> Aktualizácie softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať.  Pred inštaláciou sa radšej ubezpečte, že máte kapacitu batérie nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách sa činí aj konkurencia. Juhokórejský Samsung tento mesiac aktualizoval model Galaxy Note 9 alebo skladacie smartfóny Galaxy Fold 5G a Galaxy Z Fold 5G . Xiaomi v minulých týždňoch aktualizovalo smartfóny Xiaomi Mi 10T Lite, Redmi 9 a Redmi Note 9. Tchajwanský výrobca Asus nedávno zverejnil plán aktualizácií svojich smartfónov na systém Android 12.

Náš tip
4ka Android Code 2021: 100+ najlepšie slovenské aplikácie | Výber roka

 

 

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+