MojAndroid

Majitelia Huawei smartfónov by mali zbystriť pozornosť. Máte už len posledné dva dni na to, aby ste sa prihlásili do súťaže amatérskych fotografov Huawei Next Image Prinášame vám tajný tip: v jednej z kategórií môžete uspieť s veľkou pravdepodobnosťou a maximalizovať tak svoje šance na výhru. Vyžaduje totiž premyslený koncept a počet prihlásených fotiek tak nie je veľký.

Vyrozprávaj príbeh je jednou z kategórií, v ktorých môžete súťažiť. Spomedzi všetkých kategórií ide o tú najťažšiu. Nie je to len o jednom cvaknutí. Súťažiaci si musí premyslieť, aký príbeh chce vyrozprávať a aké fotografie do neho zaradí. Musí mať koncept. Ide o kategóriu, v ktorej máte najväčšiu šancu vyhrať, pretože sa do nej prihlasuje najmenej súťažiacich. Tak prečo to nevyskúšať?

Fotografovanie nie je len o kvalitných záberoch s množstvom úprav a nastavení. Je to aj o momentoch, emóciách a príbehoch. So smartfónom v ruke máte doslova nekonečné možnosti. Vytvorte najlepšiu koláž fotografií a možno práve vy vyhráte 10-tisíc dolárov v súťaži Huawei Next Image.

Tipy na vytvorenie perfektnej koláže:

  • Základom sú perfektné fotografie
  • Pohrajte sa s farbami, využite farebné aj čiernobiele zábery
  • Dbajte na to, aby bola koláž konzistentná, nech z nej žiadna fotka nekričí
  • Už pri fotografovaní myslite na pomer strán jednotlivých fotografií
  • Dopredu si rozmyslite, aké fotografie má koláž obsahovať
  • Porozmýšľajte nad príbehom, ktorý chcete zachytiť v sérii snímok
  • Buďte vždy pripravení, nikdy neviete,  kedy sa naskytne možnosť zachytiť skvelý zábe

Poskladajte sériu fotografií do jedného celku

Keď už máte svoje fotografie pripravené, je potrebné ich spojiť do jednej koláže. Na to poslúži napríklad aj galéria fotografií, ktorú máte vo svojom smartfóne. Stačí označiť konkrétne fotografie, ťuknúť na tlačidlo “vytvoriť” a zvoliť “koláž”. Tu si jednoducho zvolíte rozloženie fotografií a svoju koláž uložíte. Jednoduchšie to snáď ani nemôže byť.

Huawei Next Image foto

Výbornou alternatívou k vstavanej galérii je napríklad aplikácia Quick Grid. Obsahuje pokročilé možnosti vytvárania koláže, prispôsobiť si môžete doslova všetko. Stiahnuť si ju môžete zadarmo priamo v obchode Huawei AppGallery.

Na  prihlásenie do súťaže Huawei Next Image máte už len dva dni!

Ak ste majiteľom Huawei smartfónu, môžete so svojou fotografiou vyhrať napríklad aj súťaž Huawei Next Image a získať 10-tisíc dolárov. Stačí, ak svoje fotografie pošlete na stránku Huafan do sekcie Galéria. Svoje fotografie môžete prihlasovať do 31.7.2020 do 18:00 hod.

Ak bude vaša fotografia dobrá, môže byť medzi desiatimi finalistami česko-slovenského kola a postúpiť do celosvetového kola, kde sa hrá o finančnú odmenu 10-tisíc dolárov. Odmenení budú aj lokálni výhercovia. Prvé miesto v každej kategórii vyhrá Huawei P40, pre druhé miesto je pripravený Bluetooth reproduktor.

Ďalšie články k súťaži Huawei Next Image:

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

30.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+