MojAndroid

Prečo robiť rýchle momentky? Pretože nikdy neviete, aká skvelá fotografia sa vám môže podariť. Nie všetko sa točí okolo dokonalého nastavenia, statívu a podobne. Práve zachytenie tej správnej emócie posúva fotografie na úplne iný level. A ak budú vaše snímky naozaj dobré, máte šancu vyhrať 10-tisíc dolárov v súťaži Huawei Next Image.

Pred niekoľkými rokmi sme fotoaparáty v mobilných telefónoch vnímali len ako nástroje na vytváranie rýchlych fotografií v prípadoch, keď sme pri sebe nemali plnohodnotný fotoaparát. Tieto časy sú už dávno preč. Aj s mobilom v ruke dnes dokážeme vytvoriť veľmi pekné zábery.

Technológie sa posúvajú dopredu, smartfóny sa stali výkonnejšími, obsahujú umelú inteligenciu a výrazne sa zlepšila aj kvalita fotoaparátov. Výsledkom spolupráce všetkých týchto faktorov je to, že používateľ má možnosť vytvoriť kvalitnú fotografiu bez zbytočného čakania či nastavovania.

Skvelým príkladom využitia smartfónu, ktorý všetky tieto vymoženosti ponúka, je možnosť zachytiť emócie. Tie netrvajú príliš dlho, takže rýchlosť je rozhodujúca. Či vaše dieťa prvýkrát prehovorilo alebo sa stala nejaká vtipná situácia, všetko je možné zvečniť veľmi jednoducho.

Kvalita fotoaparátu, výkon a umelá inteligencia

Napríklad aj so smartfónom Huawei P40 Lite. Ten ponúka štvoricu kvalitných snímačov na zadnej strane a aj výkonný procesor s umelou inteligenciou. Vďaka tomu môžete vytvárať fotky prakticky okamžite. A vždy budú vyzerať dobre.

Umelá inteligencia sa postará o rýchle prispôsobenie všetkých nastavení aktuálne snímanej scéne pre čo najkrajšiu fotografiu. Výkonný procesor zase zabezpečí, že všetko prebehne veľmi rýchlo. A nakoniec, kvalitný snímač je základom kvalitnej fotografie.

Huawei P40 Lite

Je úplne jedno či je ráno, večer alebo noc. Fotoaparát vo vašom smartfóne je stále pripravený vytvoriť čo najlepšiu fotografiu. A práve takéto zábery, ktoré boli vytvorené spontánne, sú častokrát hodnotnejšie ako zábery, ktorým ste venovali veľa času.

Nebojte sa fotiť spontánne

Najlepšie fotografie môžu vzniknúť napríklad aj z náhodného fotografovania takmer hocičoho. Nebojte sa preto mať svoj smartfón stále pri sebe a vždy pripravený na zachytenie situácie.

Fotky nemusia byť 100-percentné

Niekedy na nedokonalostiach záleží viac, ako by ste si možno mysleli. Práve niektoré nedostatky dokážu fotografii dodať ten potrebný šmrnc. Nebojte sa preto experimentovať, nie každá fotografia musí zaujať svojou dokonalosťou. Dôležitý je najmä jej štýl.

Všímajte si svoje okolie

Všade sa stále niečo deje. Všetko je v pohybe, vy ste v pohybe. Preto si svoje okolie poriadne všímajte. Nikdy neviete, kedy sa môže naskytnúť tá najlepšia príležitosť na vytvorenie dychberúcej fotografie.

Využite režim zhlukového snímania

Ten sa aktivuje v Huawei smartfónoch automaticky. Stačí, ak prst podržíte na spúšti dlhšie a fotografie pribúdajú jedna radosť. Z množstva vyfotografovaných záberov si potom vyberiete ten najlepší. Takto máte istotu, že vám už žiadny okamih neunikne.

Rýchle spustenie fotoaparátu ako veľké plus

Vysvetlili sme si, že pre vytvorenie rýchlej fotografie je potrebné vlastniť výkonné zariadenie. To ale nestačí. Určite odporúčame osvojiť si spôsob, akým sa fotoaparát vášho smartfónu zapne rýchlejšie – skratku. Huawei P40 lite napríklad ponúka rýchle spustenie fotoaparátu dvojitým stlačením tlačidla hlasitosti nadol. Nie je preto potrebné žiadne špeciálne odblokovanie zariadenia. Stačí vykonať spomínanú klávesovú skratku a ihneď fotíte.

Prečo robiť momentky s vaším Huawei smartfónom?

Pretože teraz môžete svoje fotografie posielať do súťaže Huawei Next Image a zabojovať o hlavnú cenu 10-tisíc dolárov. Do súťaže sa zapojíte tak, že svoje najlepšie výtvory pošlete na stránku Huafan do sekcie Galéria. Môžete tak urobiť až do 31. júla 2020 do 18:00 hod.

Ak bude vaša fotografia dobrá, môže vyhrať lokálne česko-slovenské kolo a postúpiť do celosvetového kola, kde sa hrá o finančnú odmenu 10-tisíc dolárov. Lokálni výhercovia budú známi v polovici augusta. Prvý výherca v každej kategórii vyhrá Huawei P40, druhý Bluetooth reproduktor. Globálne vyhodnotenie prebehne v polovici septembra. 

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

23.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+