MojAndroid

Ako sa tak zdá, značke Huawei sa čoraz viac spoločností otáča chrbtom. Zákaz obchodovať s čínskym gigantom zasiahol väčšinu tých amerických. Teraz do ohňa prilieva benzín aj SD Association, ktorá vyškrtla Huawei zo svojho zoznamu podporovaných zariadení. Kauza Huawei a USA sa tak ešte viac rozširuje.

Je to až taká rana pre Huawei?

Zákaz používania SD kariet (a v tomto prípade dokonca aj vyrábanie slotov na SD karty!) sa môže zdať ako obrovská vec. Každý, kto nepoužíva cloud, sa pravdepodobne spolieha na fyzickú pamäť, pokiaľ ide o ukladanie údajov. No a SD karty si typickým úložiskom a veľmi veľa ľudí si bez nich nevie predstaviť život.

huawei zakaz sd kariet
Mnoho ľudí si bez SD kariet nevedia predstaviť život, iní ich už vôbec nepoužívajú

Ak si ale pozorne všimnete, Huawei už istý čas vyrába smartfóny, ktoré SD karty nepodporujú. Akoby aj rátal so scenárom, ktorý teraz prišiel. Navyše úložiská v dnešných mobiloch sú tak veľké, že mnoho ľudí už jednoducho SD karty nepotrebuje. Ale čo ak sa predsa len niekto rozhodne rozšíriť si úložisko na svojom Huawei?

Huawei má svoju náhradu

Určite si spomínate na predstavenie vlajkovej lode Huawei Mate 20 Pro. Neskutočne dobrý smartfón, ktorý aj čosi stál, priniesol zvláštne riešenie. Namiesto microSD karty, respektíve jeho slotu, sa Huawei rozhodol použiť nový formát – Nano Memory kartu. Tie dodnes vyrába a používa ako jediný výrobca.

huawei nano memory card
Huawei Mate 20 Pro priniesol ako prvý riešenie zvané Nano Memory Card

Zákaz používania SD kariet a microSD kariet tak nakoniec nemusí byť pre Huawei najhorším scenárom. Stále tu má schopnú náhradu, ktorá bude len menším kompromisom, na ktorý si budú musieť používatelia popri mnohých iných zvyknúť. A čo si o tom myslíte vy? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Celú kauzu Huawei a USA môžete sledovať aj na našom odkaze.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google odstránil Huawei smartfóny zo svojej Android stránky
Náš tip
Máte Huawei alebo Honor: Aký osud čaká značku na Slovensku? Zisťovali sme detaily
Náš tip
Kauza Huawei má prvú obeť: Honor 20 Pro príde na trh neskôr, nedostal certifikáciu
25.5.2019
Zdroj: Mobile Syrup

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+