MojAndroid

Minulý rok sa Huawei dostal na 2. miesto v rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov, no teraz môže nasledovať strmý pád. Môže za to nedávny zákaz amerického ministerstva obchodu americkým spoločnostiam predávať technológie tomuto výrobcovi. Oficiálnym dôvodom sú obavy z možnej špionáže zo strany Huawei pre čínsku vládu. Takto vznikla kauza Huawei.

Pre aktuálne informácie sledujte podstránku Kauza Huawei a USA.

Situáciu môžeme označiť aj ako obchodnú vojnu medzi USA, konkrétne prezidentom Donaldom Trumpom a Čínou. Na základe zákazu USA prestane spoločnosť Google poskytovať spoločnosti Huawei systém Android, jeho aktualizácie, obchod Google Play a ďalšie aplikácie. Pravdepodobne sa to dotkne aj značky Honor a jej novej vlajkovej lode Honor 20 Pro.

Samostatná značka Honor totiž patrí spoločnosti Huawei a jej smartfóny využívajú rovnaké procesory Kirin a ďalšie technológie. Huawei síce dostal 3-mesačný odklad zákazu, ale týka sa to len súčasných zariadení na trhu. Novinka Honor 20 Pro bola predstavená len tento týždeň a jej presné uvedenie na trh zatiaľ nebolo oznámené a asi bude na nejakú dobu odsunuté.

Pokiaľ by nový model prišiel do Európy bez Google Play, Google aplikácií a ďalších aktualizácií systému, tak by bol prakticky nepredajný. Odľahčený model Honor 20 sa zákazu zatiaľ vyhol, pretože bol certifikovaný Googlom ešte pred zákazom a príde na trh v stanovenom čase.

Ďalšie články k téme kauza Huawei a USA:

Pre aktuálne informácie sledujte podstránku Kauza Huawei a USA.

24.5.2019
Zdroj: PhoneArena

+