MojAndroid

Spoločnosť Huawei tento rok uviedla na trh nové smart hodinky Huawei Watch 3, ktoré sa snaží pravidelne aktualizovať. Nezabúda však ani na staršie modely. Aktualizácie sa teraz dočkali  smart hodinky Huawei Watch GT 2 a smart náramok Huawei Band 6.

Huawei Watch GT 2

Hodinky Huawei Watch GT 2 by podľa portálu HuaweiCentral mali dostávať v týchto dňoch v Európe aktualizáciu s číselným označením 1.0.13.26. Mala by optimalizovať systém a zlepšovať celkovú používateľskú skúsenosť. Ani v tejto aktualizácii sa používatelia nedočkajú nového systému Harmony OS 2.0 a spoločnosť doteraz ani neoznámila, kedy sa tak stane.

Huawei Watch GT2 kompas
Huawei Watch GT2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ak chcete aktualizovať firmvér hodiniek Huawei Watch GT 2, musíte to urobiť v pripojenom smartfóne pomocou aplikácie Huawei Health. V aplikácii si medzi pripojenými zariadeniami nájdite hodinky Watch GT 2, vyberte klepnutím ich názov hodiniek a pokračujte smerom k sekcii aktualizácie. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu hodiniek nabitú aspoň na 50 % jej kapacity.

Huawei Band 6

Aktualizácia pre smart náramok Huawei Band 6 má podľa portálu HuaweiCentral číselné označenie 11.1.0.50 a veľkosť 5,01 MB. Prináša nové vylepšenia systému a optimalizáciu displeja, ktorá zlepší kvalitu sledovania obsahu na obrazovke Band 6. Spoločnosť ju distribuuje postupne rôznym používateľom na rôznych trhoch. Dostupnosť aktualizácie si môžete overiť podľa nasledujúcich krokov:

  1. Otvorte aplikáciu Huawei Health
  2. Klepnite na svoje zariadenie (Huawei Band 6)
  3. Klepnite na položku Aktualizácia firmvéru
  4. Nechajte smartfón skontrolovať dostupnosť aktualizácie firmvéru a postupujte podľa ďalších pokynov na obrazovke

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

Svoje smart hodinky sa samozrejme snaží aj konkurencia. Príkladom je Samsung, ktorý nedávno aktualizoval svoje nové smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4. Huawei a Samsung samozrejme nie sú jedinými výrobcami takýchto zariadení.

Náš tip
Nepríjemná správa. Samsung Galaxy S22 dostane starý selfie snímač
10.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+