MojAndroid

Samsung Galaxy Watch 4 patria v súčasnosti bezpochyby k najlepším smart hodinkám na trhu. Ich najnovšiu aktualizáciu softvéru by si určite nemal nechať ujsť žiaden ich majiteľ. Podľa portálu SamMobile totiž prináša viaceré nové funkcie.

Ako ciferník už môžete použiť aj GIF obrázok

Aktualizácia bola zatiaľ vydaná v Južnej Kórei pod označením R8xxXXU1DUJA pre obidva modely hodiniek – Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic. Samozrejmou súčasťou aktualizácie sú nové ciferníky pre zobrazenie času. Portál SamMobile však nešpecifikuje ich počet.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch 4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spoločnosť Samsung tiež umožňuje po aktualizácii vybrať si GIF obrázok ako ciferník v rámci funkcie My Photo+. Pribudli aj nové animácie pre ciferníky. Ďalšou novinkou je nové ovládanie gestami, ktoré vám umožní spúšťať obľúbené aplikácie alebo funkcie. Predtým bolo možné gestá používať iba na prijímanie a odmietanie hovorov alebo na zrušenie alarmov.

Vylepšená bola aj detekcia pádu

Vylepšené boli aj funkcie sledovania srdcového tepu a stresu. Spoločnosť Samsung tiež umožnila upraviť citlivosť funkcie detekcie pádu tak, aby bola efektívnejšia. Táto funkcia  slúži pre rýchle privolanie zdravotnej pomoci v prípade, že majiteľ hodiniek odpadne a leží v bezvedomí na zemi.

Nová aktualizácia pre smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4 by mala byť dostupná v nasledujúcich dňoch aj na Slovensku. Overiť si jej dostupnosť a nainštalovať ju môžete cez aplikáciu Galaxy Wearable, pomocou ktorej sú hodinky prepojené s vašim smartfónom. Pred aktualizáciou sa ubezpečte, že máte batériu nabitú aspoň na 50 % jej kapacity.

Náš tip
Vianoce 2021 v Orange. Tieto výhody čakajú nových aj verných zákazníkov
21.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+