MojAndroid

Prestížny rebríček DxOMark má nového kráľa v oblasti fotomobilov. Je ním Huawei Mate 60 Pro+. Ide o vlajkovú loď od čínskeho giganta Huawei, ktorá bola oficiálne predstavená v septembri tohto roka. Prémiová nie je len jej výbava, ale aj cenovka. Čo považujú kritici z DxOMark za najväčšie prednosti snímačov tohto smartfónu?

Huawei Mate 60 Pro+ je aktuálne kráľom mobilnej fotografie

Vlajková loď Huawei Mate 60 Pro+ má na svojej zadnej strane tri fotoaparáty. Ten primárny má rozlíšenie 48 MP, variabilnú clonu od f/1.4 po f/4.0 a optickú stabilizáciu obrazu. Sekunduje mu 40 MP ultra-širokouhlá šošovka so 120-stupňovým uhlom záberu. Do tretice nechýba 48 MP periskopický teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením. I ten má optickú stabilizáciu, ktorá sa v mnohých prípadoch rozhodne hodí. Vpredu je umiestnený 13 MP “selfie” snímač. DxOMark v svojej recenzii vyzdvihuje predovšetkým vo všeobecnosti skvelé fotografické schopnosti.

Huawei Mate 60 Pro+
Huawei Mate 60 Pro+ | Zdroj: NotebookCheck.net

Huawei Mate 60 Pro+ je mimoriadne schopným spoločníkom na fotografovanie či snímanie videí vo dne aj v noci. Výborne mu ide fotografovanie osôb s realistickým podaním farby pleti aj v náročnejších svetelných situáciách. Variabilná clona je schopná sa sama prispôsobiť v závislosti od toho, koľko ľudí sa nachádza v zábere. Excelentný je údajne ultra-širokouhlý snímač, ktorý zachováva veľmi veľké množstvo detailov.

Huawei Mate 60 Pro DxOMark
Zdroj: DxOMark.com

To všeobecne platí medzi všetkými troma senzormi na zadnej strane – výsledné fotografie sú bohaté na detaily. Za slabinu sa považujú určité limitácie videa počas nahrávania za nedostatku svetla. Za tieto výsledky si telefón zaslúžil 157 bodov, čo ho umiestňuje na samotný vrchol rebríčka. Je aj zároveň absolútnym víťazom v samostatných kategóriách pre fotografie a pre “bokeh” zábery.

Prvých desať priečok v rebríčku DxOMark patrí aktuálne týmto modelom:

  1. Huawei Mate 60 Pro+
  2. Huawei P60 Pro
  3. Apple iPhone 15 Pro Max / Apple iPhone 15 Pro
  4. Google Pixel 8 Pro / OPPO Find X6 Pro
  5. HONOR Magic5 Pro
  6. OPPO Find X6
  7. Huawei Mate 50 Pro
  8. Google Pixel 8
  9. Google Pixel 7 Pro recenzia / HONOR Magic4 Ultimate
  10. Apple iPhone 14 Pro Max / Apple iPhone 14 Pro
Huawei P60 Pro a iPhone 14 Pro Max
Huawei P60 Pro a iPhone 14 Pro Max | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei P60 Pro

Náš tip
Black Friday: Tieto smartfóny sú v zľavách, ktoré sa neodmietajú!

20.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+