MojAndroid

V populárnom rebríčku fotoaparátov v mobilných telefónoch, DXOMARK, sa po novom objavil aj Google Pixel 8 Pro. Ten sa bez pochýb radí k najlepším fotomobilom súčasnosti. Čo však naň hovoria kritici zo spomínaného DXOMARK?

Google Pixel 8 Pro je veľmi schopným fotomobilom

Nový Google Pixel 8 Pro sa v skratke umiestnil na mimoriadne vysokej priečke. Patrí mu tretie miesto, o ktoré sa delí so smartfónom OPPO Find X6 Pro. Huawei P60 Pro, ktorému sme sa venovali v samostatnom článku, je na najvyššej priečke a nasleduje za ním iPhone 15 Pro / 15 Pro Max. Rebríček najlepších desiatich umiestnení vyzerá nasledovne (ak by sme považovali rovnaké umiestnenie za rovnaký poradový stupeň):

  1. Huawei P60 Pro
  2. Apple iPhone 15 Pro / 15 Pro Max
  3. Google Pixel 8 Pro + OPPO Find X6 Pro
  4. HONOR Magic5 Pro
  5. OPPO Find X6
  6. Huawei Mate 50 Pro
  7. Google Pixel 7 Pro + HONOR Magic4 Ultimate
  8. Apple iPhone 14 Pro / 14 Pro Max
  9. Apple iPhone 15 / 15 Plus
  10. Huawei P50 Pro
Google Pixel 8 séria
Google Pixel 8 Pro | Zdroj: 9To5Google.com

Prekvapením je, že napríklad také Xiaomi 13 Ultra sa nachádza na pomerne nízkej priečke, konkrétne na 12-tej. Delí sa o ňu s viacerými skvelými smartfónmi, ako s modelmi Samsung Galaxy S23 Ultra, Google Pixel 7 či vivo X90 Pro+. V každom prípade ide o veľmi schopné fotomobily, no testy DXOMARK majú rozličné kritériá, ktoré im nedovolili dostať sa vyššie.

Náš tip
Hrozia nám vyššie ceny u mobilných operátorov? Situácia je vážna

24.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+