MojAndroid

Xiaomi 13 Ultra sa už po predstavení zdal ako potenciálne najlepšie fotografujúci smartfón súčasnosti. Výsledné obrázky pochádzajúce zo skvelého hardvéru tohto modelu rozhodne nie sú na zahodenie – práve naopak. DXOMARK ho však nepovažuje za kráľa mobilnej fotografie. V rebríčku ho dokonca zaradil pomerne nízko, informuje GSMArena.

Xiaomi 13 Ultra výsledným skóre od DXOMARK nezažiari

Vlajková loď Xiaomi 13 Ultra bola v prestížnom hodnotení DXOMARK umiestnená na 14. priečke. Nachádza sa teda za viacerými súčasnými smartfónmi ako Google Pixel 7 Pro, Huawei P60 Pro či iPhone 14 Pro. Lepšieho výsledku dokonca dosiahlo aj staršie Xiaomi Mi 11 Ultra, ktoré bolo predstavené pred dvoma rokmi. Po spočítaní a zaokrúhlení bodov za jednotlivé kategórie dostáva Xiaomi 13 Ultra od DXOMARK 140 bodov. Podrobnosti o každom bodovaní môžete vidieť na priloženom obrázku. Aj napriek tomu, že 14. miesto sa môže zdať v porovnaní s konkurenciou dosť zlé, v celkovom zhodnotení získal tento telefón viac chvály ako kritiky.

Xiaomi 13 Ultra DXOMARK
Xiaomi 13 Ultra – výsledné body v známom rebríčku | Zdroj: GSMArena.com

DXOMARK spomína najmä dobrú kvalitu po celej ploche obrázku, prirodzené vyváženie bielej, vysoký dynamický rozsah, vyhovujúci pomer šumu ku textúre vo väčšine testovacích prípadov a taktiež aj skvelá expozícia tvárí aj v zhoršených svetelných podmienkach. Za nevýhody sa považuje oneskorenie uzávierky, presaturované farby v exteriéri, badateľná kompresia tónov v prípade scén s vysokým dynamickým rozsahom, občasný halo efekt, horšia expozíciu a vyváženie bielej počas natáčania videa či občasné chyby počas vytváranie záberov s bokeh efektom.

Náš tip
Je kráľom fotografie Samsung Galaxy S23 Ultra alebo iPhone 14 Pro? Takto ste hlasovali!

9.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+