MojAndroid

Rebríček kvality fotoaparátov DXOMARK mnohí nepovažujú za najdôveryhodnejší, no smartfóny, ktoré sa umiestňujú vyskoko, patria medzi tie najlepšie fotomobily. Aj na základe neho si niektorí používatelia vyberajú svoje nové zariadenie. Očakávalo sa, že najnovší iPhone bude opäť mieriť vysoko, čo sa aj potvrdilo. Model 15 Pro Max dokonca obsadil hneď druhé miesto so ziskom 154 bodov.

Na vrchole stále Huawei P60 Pro

To však stále nestačí na to, aby sa stal najlepším fotomobilom. Prvú priečku si stále drží Huawei P60 Pro, ktorý bol predstavený začiatkom mája tohto roka. Tento model získal ešte o 2 body viac. Spolieha sa na skvelý hlavný fotoaparát s variabilnou clonou f/1.4 – f/4.0, ale aj na kvalitný teleobjektív s 3,5-násobným optickým priblížením.

Apple
iPhone 15 Pro | Zdroj: Apple

Nový iPhone 15 Pro Max sa zlepšil najmä v približovaní, keďže prišiel s úplne novým teleobjektívom s päťnásobným optickým priblížením. Základný 15 Pro stále ponúka 3x optický zoom. To sa podľa DXOMARK prejavilo na menej kvalitných fotografiách v rozmedzí od približne 3x do 5x priblíženia, no na druhú stranu, výraznejšie priblíženie zvláda výborne.

Portál ocenil celkovo skvelý zážitok z fotografovania, plynulosti aplikácie a rýchlosti vytvárania fotografií. Novinka sa tiež môže pochváliť videom, ktoré je stále najlepšie na trhu. Ponúka tiež kvalitné portrétové fotografie a celkovo vysokú kvalitu fotografií.

Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro

Ďalšie priečky v rebríčku obsadili čínske smartfóny. Tretie miesto patrí modelu OPPO Find X6 Pro, ktorý sa u nás nepredáva. Štvrtý je HONOR Magic5 Pro. Zaujímavé je siedme miesto patriace smartfónu Google Pixel 7 Pro, ale aj 15. priečka pre Samsung Galaxy S23 Ultra.

Najlepšie fotomobily podľa DXOMARK

1 Huawei P60 Pro
2 Apple iPhone 15 Pro Max
3 OPPO Find X6 Pro
4 HONOR Magic5 Pro
5 OPPO Find X6
6 Huawei Mate 50 Pro
7 Google Pixel 7 Pro
= HONOR Magic4 Ultimate
9 Apple iPhone 14 Pro Max
= Apple iPhone 14 Pro
Náš tip
Nabíjať nové iPhony káblom z Androidu nie je dobrý nápad. Čo sa môže stať?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+