MojAndroid

Už aj jabĺčkari sa dočkali a najnovšie iPhony konečne prišli s USB-C konektorom. Síce tomu vo veľkej miere pomohli nové nariadenia Európskej únie, no výsledok je za nás jednoznačne pozitívny. Nosiť so sebou viacero rôznych káblov je prežitok. Teraz aj majiteľom iPhonov stačí jeden USB-C kábel a nabijú si s ním nielen svoj MacBook či iPad, ale konečne aj iPhone.

Nemali by ste prehliadnuť:

Základné iPhony síce prišli so štandardom USB 2.0, ktorý pochádza dokonca až z roku 2000. Dnes už prakticky všetky nové Androidy (aj cenovo dostupnejšie) ponúkajú novší a oveľa rýchlejší štandard. Avšak na nabíjanie zariadenia bohato postačuje aj toto. Čo sa týka Pro variantov, tam je už štandard rýchly a moderný.

Probléms prehrievaním?

Kúpili ste si nový iPhone a kábel ste z krabice nevybalili, pretože máte doma kopec USB-C káblov od starších Androidov? Nemusí to byť najlepším riešením, informoval portál Gizmochina. Čínske Apple obchody údajne varujú pred použitím takéhoto kábla, pretože môže dôjsť k prehrievaniu zariadenia.

Apple
iPhone 15 Pro | Zdroj: Apple 

Uvádzajú, že Apple má trochu iné rozmiestnenie pinov vo vnútri, čo môže pri použití iného ako originálneho kábla viesť k prehriatiu v dôsledku menšej medzery medzi konektormi. V extrémnych prípadoch môže dokonca váš nový iPhone zhorieť.

Túto informáciu údajne zverejnilo viacero oficiálnych Apple obchodov v Číne, mimo Číny sa však (zatiaľ) neobjavila. Existujú už aj opačné názory, podľa niektorých používateľov môže ísť o strašenie zo strany Applu, ktorým chce spoločnosť ľudí donútiť kupovať len Apple káble. Spoločnosť sa k tejto téme zatiaľ oficiálne nevyjadrila.

Náš tip
Radosť oslavuje: Už tri roky neobmedzených dát za priaznivé a nemenné ceny aj v čase krízy!
26.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+