MojAndroid

Zdá sa, že Huawei nespí na vavrínoch a usilovne pracuje na vlastnom operačnom systéme. Po vypuknutí kauzy Huawei a USA sa začalo objavovať čoraz viac informácií o náhrade za Android, ktorú pripravuje čínsky gigant. Podľa najnovších informácií výrobca už dodal 1 milión testovacích zariadení s vlastným systémom HongMeng OS. Najnovšie úniky informácií zasa naznačujú, kde bude mať systém najväčšiu prevahu. Malo by to byť práve v rýchlosti a vlastný systém od Huawei má byť až o 60 % svižnejší ako klasický Android.

Bude vlastné riešenie od Huawei lepšie ako Android?

Už dávnejšie sme počuli informácie o tom, že nový operačný systém od Huawei bude mať plnú podporu Android aplikácií. To je, samozrejme, kľúčová podmienka pre to, aby bol systém úspešný. Ak by aj výrobca prišiel so systémom, ktorý bude v niektorých oblastiach lepší ako Android, nemá šancu uspieť, ak by tento systém nemal podporu vývojárov tretích strán.

huawei ark os
Prvé screenshoty zo systému od Huawei

Ak HongMeng OS, alebo akokoľvek sa nový systém od Huawei bude volať, splní túto kľúčovú podmienku a okrem toho ešte prinesie aj vyššiu rýchlosť, postaví dobrý základ pre to, aby sa s týmto riešením na trhu minimálne počítalo ako so schopným súperom pre Android a iOS. Huawei už dávno avizoval, že má záložný plán pre prípad, že by mu to s Androidom nevyšlo a zdá sa, že tejto šance sa teraz firma chytila veľmi rýchlo.

Predstavenie už čoskoro!

Predstavenie nového systému je plánované v najbližších mesiacoch, hoci presnejší termín ešte nepoznáme. Internetom sa ale šíria špekulácie o tom, že nový systém by mohol byť odhalený už pri jesennom predstavením série Huawei Mate 30, resp. začiatkom budúceho roka pri predstavení série P40.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+