MojAndroid

Obchodná vojna medzi USA a Čínou asi najviac zasiahla čínskeho výrobcu Huawei. Ten bol americkými úradmi vyhlásený za bezpečnostné riziko a obvinený z poskytovania používateľských dát čínskej vláde. Na základe toho vydalo amerického ministerstvo obchodu zákaz dodávania technológií tejto spoločnosti s trojmesačným odkladom. Spoločnosť Google, ktorá stojí za mobilným systémom Android, tento zákaz ako jedna z prvých vypočula. Po reakcii Huawei, ktorý chce uviesť na trh vlastný operačný systém, síce údajne začala požadovať zrušenie zákazu, ale podľa najnovších správ to uvedenie vlastného systému Huawei nezastaví. Podľa firmy Rosenblatt Securities už výrobca dodal na trh 1 milión zariadení s novým systémom HongMeng Os určených na jeho testovanie. Podľa pôvodných správ sa mal nazývať Ark Os.

Nie je špecifikované, či ide o aktuálne zariadenia s preinštalovaným systémom alebo úplne nové zariadenia. Systém by mal byť kompatibilný s Android aplikáciami a mal by obsahovať bezpečnostné funkcie pre ochranu osobných dát. Podľa predošlého vyhlásenia CEO spoločnosti Huawei Richarda Yu by mal byť systém oficiálne uvedený začiatkom jesene a dostupný aj pre tablety, notebooky, automobily, smart televízory a iné smart produkty.

Náš tip
Spoluzakladateľ ARM: Zákaz spolupráce s Huawei bude pre ARM neuveriteľné škodlivý
14.6.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+