MojAndroid

Spoločnosť Huawei uskutočnila augustový test svojho špeciálneho obchodu s aplikáciami AppGallery a spolu s ním vložila do sekcie vzdelávania desať top aplikácií, ktoré si môžete vyskúšať. Portál HuaweiCentral informoval, že zároveň s týmto testom spoločnosť predstavila aj režim pre deti (Child Mode), ktorý poskytne používateľom Huawei účtov bezpečnejší a obmedzenejší výber aplikácií.

Ako sa spoločnosť Huawei popasuje s chybnými aplikáciami?

Pri revízii obchodu AppGallery bolo nájdených 494 podozrivých aplikácií. Zhruba 24 % z nich vytvára neustále vyskakujúce reklamy a ostatné sa pri prihlasovaní z neznámych dôvodov vypínajú. Takéto chybné aplikácie sa nachádzajú aj na ostatných platformách, ako napríklad Google Play, a preto treba vždy dávať pozor pri ich výbere a používaní.

Test s desiatimi špeciálnymi vzdelávacími apkami podľa zdroja obsahuje prekladače do rôznych jazykov, výučbu anglického jazyka, rôzne prípravy na skúšky, opravy gramatických chýb, cvičenia na počúvanie, audioknihy a mnohé ďalšie vymoženosti. Nájdené aplikácie však podľa používateľov neposkytovali až tak plynulé prostredie a celkový zážitok z používania.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | Foto: Redakcia


{{shop_name}} od {{product_price}}

Huawei okamžite zakročil a niektoré z aplikácií už boli vymazané z AppGallery. Spoločnosť dokonca upozornila vývojárov o všetkých chybách. Všetci oboznámení vývojári dostali potrebné informácie a opravy chýb môžeme očakávať čoskoro. Ak chyby nebudú opravené, tak problémové aplikácie budú odstránené z AppGallery.

Podobný problém sa vyskytol aj pri teste aplikácií v priebehu mesiaca jún, kedy bolo nájdených 44 zavádzajúcich aplikácií. Revíziou si prešlo ďalších 203 apiek. Spoločnosť nezverejnila ich názvy ale upozornila prevádzkovateľov ohľadom všetkých problémov.

Na akom princípe funguje režim pre deti?

Režim pre deti alebo aj “Child Mode” poskytuje mladším používateľom užitočné aplikácie, zodpovedajúce ich vekovej kategórii. Odteraz už ako používatelia Huawei účtu môžete vytvoriť ďalší účet, určený pre deti. Ten im zabráni dosah k nebezpečným a háklivým informáciám. Používatelia detského režimu sa môžu prihlasovať cez rôzne zariadenia a tablety, no ochrana stále ostáva rovnaká. Tento režim taktiež zabraňuje zúčastňovať sa na fórach, čítať či pridávať komentáre.

Náš tip
Nové smart okuliare od Xiaomi prichádzajú s microLED displejom

14.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+