MojAndroid

Technologický svet sa mení takmer denne. Dôkazom je aj príbeh taiwanského výrobcu HTC, ktorý sa z jedného z najväčších výrobcov Android zariadení aktuálne dostal do situácie, kedy bojuje o svoje prežitie. Aj napriek všetkému však HTC aj naďalej produkuje nové zariadenia. Z najnovších prírastkov ich portfólia k nám docestoval model HTC U Play, ktorý bol spolu s HTC U Ultra predstavený len prednedávnom. Počas viac ako 7 dní testovania sme sa snažili prísť na výhody a nevýhody tohto modelu.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

OBSAH BALENIA | Unboxing video

Papierová škatuľka, ktorej tvar je pre HTC už špecifický, v sebe okrem samotného smartfónu ukrýva ešte USB-C kábel, nabíjačku s výstupom 5V/2A, slúchadlá s USB-C koncovkou a brožúrky. Ako bonus nájdete v balení aj plastový priehľadný kryt a handričku na utieranie odtlačkov, ktorú budete naozaj potrebovať.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

KONŠTRUKCIA | Najlesklejší smartfón na trhu. Bez 3,5 mm jacku

Keď sme v redakcii prvýkrát otvorili HTC U Play, všetkým naň padol zrak a chceli si ho chytiť do ruky. Môže za to najmä zadný kryt, ktorý je tak lesklý, že HTC U Play (spolu s U Ultra) môžeme označiť za najlesklejší smartfón na svete. Na testovanie sme získali vzorku modrej farby, ktorá je netradičná a naozaj priťahuje pohľady ľudí, ktorí takéto zariadenie ešte nevideli.

HTC U Play 12

Dizajnovo sa HTC U Play veľmi podobá na svojich predchodcov. Predná strana ponúka okrem veľkého displeja aj snímač odtlačkov prstov, ktorý slúži aj ako tlačidlo Domov, dve softvérové tlačidlá, prednú 16 Mpix kameru a reproduktor na hovory. Hlasný reproduktor sa nachádza v spodnej časti zariadenia pod výraznou mriežkou, no s jeho zvukom nie sme spokojní.

HTC U Play 6

Zaujímavejšou je zadná strana zariadenia, ktorá okrem príťažlivej perleťovo-modrej farby ponúka ešte šošovku 16 Mpix fotoaparátu a dvojitý LED blesk. Zadný kryt je zahnutý, aby sa lepšie držal v ruke, no spolu s vystupujúcou šošovkou fotoaparátu spôsobuje, že sa smartfón “hojdá” pri položení na stole, keď s ním pracujete. Ide o drobnosť, ktorá však niekomu môže prekážať.

HTC U Play 10

Ďalšie ovládacie prvky nájdete v bokoch zariadenia. Vpravo to je tlačidlo vypínania, ovládanie hlasitosti, hore slot na nanoSIM a microSD kartu, a dole USB-C vstup a spomínaný hlasný reproduktor. Niečo vám chýba? Aj nám. Áno, HTC do tohto modelu neumiestnilo 3,5 mm audio jack. Dôvod nám je neznámy, no šetrenie miesta to zrejme nebude. HTC U Play má totižto rozmery 146 x 72,9 x 8 mm a hmotnosť 145 gramov. Audio jack dnes majú aj štíhlejšie zariadenia…

HTC U Play 5

Čo však musíme pochváliť, je čítačka odtlačkov prstov. Tá reaguje naozaj promptne a pri 99 prípadoch zo 100 rozpozná zaregistrovaný prst na prvýkrát. Navyše je aj nadpriemerne rýchla, a tak je naozaj radosť ju používať. Okrem bezpečnosti má toto tlačidlo aj iný zmysel – funguje ako softvérové tlačidlo Domov. Zdôrazňujeme, že ide o kapacitné tlačidlo, pretože sa fyzicky nedá stlačiť.


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

6.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+