MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Veľmi dobrý

  • Uhlopriečka 6″, IPS
  • Pomer strán 18:9, rozlíšenie 2160 x 1080, 403 ppi

Displej by sme mohli označiť za dominantu novinky. Pri pohľade z prednej strany vám ihneď udrie do očí. Ponúka veľkosť 6″, Full HD+ rozlíšenie a pomer strán 18:9. Displej je IPS, čo je oproti pokročilejšiemu AMOLED displeju Mate 10 Pro zmena, no za svoj výkon sa určite nemusí hanbiť. Ponúka výborné hodnoty jasu, viditeľnosť na priamom slnečnom svetle je výborná, pozorovacie uhly ukážkové. Farby sú ostré a displej je dostatočne kontrastný, takže uspokojí aj najnáročnejších používateľov.

Náš tip
LCD vs Amoled displej

V nastaveniach je možné nastaviť teplotu farieb displeja a nechýba ani potlačenie modrej kvôli ochrane zraku. Rozlíšenie je možné kvôli šetreniu batérie znížiť na HD+ (1440 x 720). V ponuke je aj možnosť zmeniť režim farieb, na výber máte normálne a jasné farby.

Výkon a pamäť: Vyrovná sa najlepším

  • Procesor Kirin 970 (8-jadrový)
  • 4/6 GB RAM, 64/128 GB vnútorná pamäť
  • Podpora pamäťových kariet

Novinka je osadená rovnakým procesorom, aký obsahuje model Mate 10 Pro, ktorý obsahuje prvky umelej inteligencie. K dispozícii je taktiež štedrá nádielka RAM, vo vyššej verzii ponúka až 6 GB, čo zaručuje absolútne bezproblémový multitasking a prepínanie jednotlivých aplikácií. Veľkosť vnútorného úložiska činí 64 GB, verzia so 6 GB RAM obsahuje až 128 GB vnútornej pamäte. Tá je navyše rozšíriteľná pamäťovými kartami MicroSD. V prípade využitia pamäťovej karty sa ale môžete rozlúčiť s Dual SIM podporou, pretože druhý slot je zdieľaný.

Systém s touto dávkou výkonu beží svižne, nič neseká, odladenie je na veľmi dobrej úrovni, aplikácie nepadajú. Je radosť s ním pracovať. Procesor síce nie je úplne najvýkonnejší, čo sa týka hrubého výkonu, no nepocítili sme žiadnu limitáciu, čo sa procesora týka. Realita je taká, že Honor View 10 patrí určite medzi najrýchlejšie smartfóny na trhu a pokojne sa môže rovnať modelom s momentálne najvýkonnejším mobilným procesorom, Snapdragonom 845, minimálne čo sa týka rýchlosti systému. Pri hraní sa taktiež veľmi nezadýcha a bez najmenších problémov si zahráte aj všetky najnovšie hry.

Náš tip
Snapdragon 845: Výsledky benchmarkov

Naša testovacia verzia mala k dispozícii 116 GB vnútorného úložiska priamo po zapnutí a 3,53 GB voľnej RAM pamäte.

Systém: Android Oreo a nadstavba EMUI 8.0, klasika od Huawei

Honor View 10 beží na najnovšom Androide 8.0 Oreo, s nadstavbou Emotion UI, ktorú veľmi dobre poznáme z modelov značky Huawei a Honor. Nadstavba do systému zasahuje výrazne, ponúka veľké množstvo vylepšení a nastavení.

Zamknutá obrazovka je klasická, obsahuje informácie o čase a dátume, môžete si nechať zobraziť aj počet prejdených krokov a, samozrejme, nechýbajú upozornenia z aplikácií, ktoré je ale v nastaveniach možné skryť. Túto obrazovku budete vo väčšine prípadov preskakovať, keďže odomknutie čítačkou odtlačkov prstov je bleskové, jednoduché a funkčné, pričom zamknutá obrazovka sa v tomto prípade nezobrazí. Ak ju chcete predsa len vidieť, stačí stlačiť tlačidlo zapnutia/vypnutia displeja.

Ďalšou možnosťou je odomknutie pomocou tváre, ktoré funguje rýchlo a bezproblémovo, no my sme radšej využili klasický odtlačok prsta, ktorý sa nachádza na ideálnom mieste. Na výber máte klasické androidové menu aplikácií v spolupráci s domovskou obrazovkou, prípadne si môžete všetky aplikácie zobraziť priamo na nej, vtedy menu nie je k dispozícii. Výsuvná lišta je štandardná, ponúka rýchle nastavenie jasu displeja a nezabudlo sa ani na skratky, ktoré si môžete nastaviť úplne podľa seba.

Po potiahnutí prsta po displeji na domovskej obrazovke zo stredu nadol sa zobrazí vyhľadávanie. Vyhľadať môžete prakticky všetko, čo sa v telefóne nachádza (kontakty, správy, aplikácie, nastavenia,…). Ak sa dané slovo nenájde, systém vám ponúkne vyhľadávanie online. Pri takto veľkom displeji príde vhod aj zmenšenie displeja, kvôli lepšiemu ovládaniu jednou rukou, ktoré je možné dosiahnuť potiahnutím prsta po navigačných tlačidlách. Celkovo je systém dobre optimalizovaný, animácie a prechody sú rýchle a bez sekania, aplikácie nepadajú, je radosť s ním pracovať.

Ovládacie tlačidlá domov, multitasking a späť môžete mať zobrazené priamo na displeji, zaujímavou možnosťou je ale ich vypnutie a nahradenie snímačom odtlačkov prsta. Funguje to tak, že snímač dokáže nahradiť všetky tri tlačidlá. Jeho krátkym stlačením sa dostanete o krok späť, dlhým zase na domovskú obrazovku. V prípade, že prst po ňom posuniete zľava doprava alebo naopak, dostanete sa do spustených aplikácií.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+