MojAndroid

Po vzore minulého roku, keď Huawei predstavil model P10 ako vlajkový model a bol predstavený aj Honor 9, ktorý mal byť vlajkovým modelom sesterskej značky Honor, aj tento rok sme sa dočkali podobnej stratégie čínskeho giganta. Medzi TOP modely jednoznačne patrí Huawei Mate 10 Pro, no aktuálna novinka, Honor View 10, ktorá sa nedávno objavila na slovenskom trhu, ponúka veľmi podobné parametre za nižšiu cenu. Aká ja novinka v praxi?

Náš tip
Huawei Mate 10 Pro: Recenzia

Balenie: Ochranný obal nie je na zahodenie, no bez slúchadiel

Balenie smartfónu je štandardné, po otvorení tmavomodrej krabice sa ako prvý ukáže samotný Honor View 10, ktorý je vsadený do tvrdej papierovej vaničky. Po jej vybratí narazíme na menšie puzdro, ktoré ukrýva potrebné dokumenty a gumený ochranný obal. Ten asi nebude z najkvalitnejších, no zariadenie pred škrabancami určite ochráni, pokiaľ si nekúpite nejaký lepší obal. Na spodku krabice nájdeme klasickú rýchlonabíjačku s výstupom 5V/2A a nechýba ani USB-C kábel. Slúchadlá sa v balení nenachádzajú, možno preto, že k dispozícii máme testovací kus.

Konštrukcia a dizajn: Všade kov

  • Rozmery: 157 x 75 x 7 mm
  • Hmotnosť: 172 gramov
  • Čítačka odtlačkov prstov na prednej strane
  • Kovové telo

Konštrukciu nového Honoru View 10 hodnotíme veľmi pozitívne. Kovová zadná strana, kovový rámik a sklenená predná strana s minimálnymi rámikmi okolo veľkého, natiahnutého displeja, s pomerom strán 18:9. Telefón sa v ruke drží veľmi dobre, pocitovo je veľmi ľahký. Zadná strana nezachytáva odtlačky prstov.

Na prednej strane si pod displejom našiel miesto snímač odtlačkov prstov, ktorý je bleskovo rýchly, presný a pracuje sa s ním výborne. Jeho umiestnenie na prednej strane je najlepšie možné, považujeme to za veľké plus zariadenia. Nad displejom sa klasicky nachádza slúchadlo slúžiace na telefonovanie a potrebné senzory. Poteší implementácia farebnej LED diódy, ktorá bliká pri nabíjaní alebo pripomína oznámenia zo smartfónu. Na zadnej strane si našli miesto dve šošovky fotoaparátu s prisvetľovacím LED bleskom, vrchná aj spodná časť obsahuje plastové predely antény, ktoré veľmi nenarúšajú celkový vzhľad zadnej strany.

Na pravej strane môžeme nájsť klasické dvojpolohové tlačidlo, ktoré slúži na regulovanie hlasitosti a pod ním nemôže chýbať tlačidlo na rozsvietenie a zhasnutie displeja. Ich zdvih a odozva sú dobré a s ich používaním určite nebudete mať žiadny problém. Horná strana obsahuje milé prekvapenie, infračervený port, pomocou ktorého môžete novinku využiť napríklad ako univerzálny diaľkový ovládač. Na spodnej strane sa nachádza mriežka reproduktoru, USB-C konektor a nezabudlo sa ani na  3,5 mm jack, ktorý sa v jeho drahšom bračekovi, modeli Mate 10 Pro nenachádza. Nevýhodou je absencia zvýšenej odolnosti voči vode, ktorú zase model od Huawei ponúka.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
4.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+