MojAndroid

Zatiaľ čo iní výrobcovia už aktualizovali svoje najdôležitejšie smartfóny na najnovší Android 14, modely značky HONOR ešte aktualizáciu nedostali. To by sa mohlo v najbližších týždňoch zmeniť, keďže výrobca začína s beta testovaním nielen najnovšieho operačného systému, ale aj novej nadstavby MagicOS 8.0. Na tému upozornil portál Huawei Central.

Najskôr pre sériu Magic

Beta testovanie je k dispozícii pre používateľov vlajkových smartfónov HONOR Magic5 Pro a Magic4 Pro a pre zapojenie sa do testovania je potrebné mať v zariadení nainštalovanú nadstavbu MagicOS 7.1.0.183 and 7.0.0.171.

recenzia HONOR Magic5 Pro
HONOR Magic5 Pro

Testovanie bude zatiaľ prebiehať len na týchto dvoch modeloch, no to neznamená, že aktualizáciu ostatné nedostanú. Oficiálne potvrdené však zatiaľ nie je nič. Registrácia pre vstup do beta programu je už spustená a trvá do 14. decembra. Možnosť testovať dostane len prvých 3000 používateľov každého modelu.

Súťažte s nami o hodnotné ceny:

Predpokladáme, že najnovšiu verziu nadstavby spoločnosť predstaví spoločne s modelom HONOR Magic6 Pro. Aktuálny model bol predstavený v apríli tohto roka, nástupca by mohol prísť podľa prvých odhadov už v marci budúceho roka. Uvidíme, či dovtedy budú musieť čakať aj používatelia vlajkových lodí na to, aby dostali aktualizáciu s novou nadstavbou a systémom.

Aktualizuje aj konkurencia

Konkurencia už proces aktualizácií svojich modelov spustila. Najaktívnejší je Samsung, ktorý aktualizoval nielen najnovšie vlajkové lode, ale aj série Galaxy S22 a Galaxy S21. Aktualizáciu už dostávajú aj skladacie modely a dokonca aj stredná trieda, prípadne aj najlacnejšie smartfóny z portfólia výrobcu.

Android 14 beží už aj na vlajkových lodiach od Sony, aktualizáciu dostáva už aj stredná trieda. Svoje vlajkové modely aktualizoval už aj Xiaomi.

Náš tip
Mobilná dátová prevádzka v Európe môže do roku 2028 dosiahnuť trojnásobok
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+