MojAndroid

Pre majiteľov smartfónov značiek Huawei a Honor máme pomerne negatívne správy. Pokiaľ ste predplatiteľmi streamovacej služby HBO Max, svoje obľúbené seriály a filmy si už na obrazovke svojho smartfónu nevychutnáte. HBO sa rozhodlo zrušiť pre ne podporu. Na akých iných zariadeniach bude teda HBO Max spoľahlivo fungovať? Informácie sú zverejnené na stránke help.hbomax.com.

HBO Max na smartfónoch Huawei a Honor končí

O tvrdení, že HBO Max už nebude k dispozícii na smartfónoch od čínskych značiek Huawei a Honor, informoval aj slovenský portál Živé.sk. Pre Živé.sk to potvrdila aj samotná hovorkyňa HBO Europe, Pavla Brožková. Zmena sa však týka aj starších zariadení. Na obrazovkách ktorých prístrojov si teda budete môcť stále užiť sledovanie mediálneho obsahu z HBO Max?

HBO Max na Slovensku
HBO Max | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pokiaľ ide o telefóny a tablety, tak HBO Max bude fungovať na modeloch s Androidom 5.0 a novším. Aplikácia je zadarmo dostupná v Obchode Play s následnou potrebou predplácania. Je nutné však zmieniť, že inštalácia pre Android zariadenia mimo Obchodu Play nie je podporovaná. Automaticky sa tak zo zoznamu vylučujú smartfóny a tablety značky Huawei.

Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ak vlastníte iPhone, iPad alebo iPod Touch, tak minimálnou požiadavkou na správne fungovanie HBO Max je nainštalovaný operačný systém iOS 12.2 alebo novší. Aplikácia je k dispozícii na stiahnutie cez App Store.

Ako sú na tom počítače? V prípade laptopov a stolových zostáv sa odporúča mať operačný systém Windows 7 a novší. Pokiaľ ide o systémy s macOS, tak odporúčaná je verzia minimálne macOS 10.10 (Yosemite) alebo novšia.

Huawei nova 10 pro
Huawei nova 10 pro | Zdroj: Milan Menšík

HBO tvrdí, že najlepší používateľský zážitok poskytnú najnovšie verzie webový prehliadačov Chrome, Firefox, Microsoft Edge alebo Safari aspoň vo verzii 12. Za zmienku určite stojí, že obsah z HBO Max je možné streamovať z akéhokoľvek prehliadača, no pre najoptimálnejší zážitok sa odporúča využívať spomenuté prípady.

Na televízoroch Android TV je podporovaný systém Android OS 5 a novší. Apple TV 4K alebo Apple TV HD potrebuje najnovší softvér tvOS. LG TV vyžaduje webOS 3.5 alebo novší, a Samsung TV zas model 2016 a novší.

Náš tip
Samsung aktualizoval svoje telefóny. Možno je medzi nimi aj ten váš
14.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+