MojAndroid

Stránka SamMobile ohlásila príchod októbrových bezpečnostných záplat pre štvoricu smartfónov. O ktoré konkrétne modely ide a aké sú ďalšie podrobnosti? Možno sa v zozname aktualizovaných zariadení nachádza aj to vaše.

Séria Samsung Galaxy S20

Hneď na úvod spomenieme sériu Samsung Galaxy S20. Októbrový update by mali dostať všetky modely, teda Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+ aj Galaxy S20 Ultra. Spomenieme, že týždeň pred nimi sa najnovšej bezpečnostnej záplaty dočkal aj Samsung Galaxy S20 FE. Update prichádza na 4G varianty bývalých vlajkových smartfónov s označením firmvéru G98xFXXSFFVIB.

Samsung Galaxy S20 (5)
Samsung Galaxy S20 | Zdroj: Jakub Marcin

5G prevedenia potom majú firmvér označený ako G98xBXXSFFVIB. Aktualizácia by mala byť podľa najnovších informácií už dostupná aj u nás na Slovensku. Celá séria bola predstavená s operačným systémom Android 11 a grafickým rozhraním One UI 3. Najnovšieho Androidu 13 s nadstavbou One UI 5 sa používatelia údajne dočkajú do konca tohto roka.

Samsung Galaxy S21 FE

Ďalším aktualizovaným zariadením je Samsung Galaxy S21 FE. Doteraz sa aktualizácia šírila medzi jednotlivými používateľmi z ázijských krajín, no teraz prichádza aj do Európy. Dostupnosť je oznámená už aj na Slovensku.

Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Samsung Galaxy Note 10 Lite taktiež príjemne poteší októbrovou aktualizáciou. Firmvér vo verzii N770FXXS8GVI2 prináša iba vylepšenú bezpečnosť. Smartfón bol oficiálne uvedený v januári 2020 s operačným systémom Android 10. V neďalekej budúcnosti sa očakáva nasadenie Androidu 13 s používateľským rozhraním One UI 5.

Samsung Galaxy Note 10 Lite predná strana
Samsung Galaxy Note 10 Lite | Zdroj: Milan Menšík

Samsung Galaxy A52

Na záver máme na zozname ešte Samsung Galaxy A52. Tento smartfón sa môže pochváliť príchodom najnovšieho firmvéru, známeho pod označením N770FXXS8GVI2. Dostupnosť aktualizácie momentálne hlásia v Rusku, no očakáva sa jej skorý príchod aj do ďalších krajín.

Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52 | Zdroj: Jakub Marcin

Na záver spomenieme, že najnovšia októbrová bezpečnostná záplata opravuje 47 zraniteľností v systéme. Okrem toho možno Samsung implementoval aj nejaké opravy známych neduhov v systéme, vďaka čomu môžu byť jednotlivé telefóny po aktualizácii stabilnejšie a spoľahlivejšie.

Ste vlastníkom niektorého zo spomínaných smartfónov? Pokiaľ áno, pokojne nám dajte vedieť, či ste októbrový update už dostali aj vy.

Aktualizácie u konkurencie

O aktualizácie svojich zariadení sa samozrejme stará aj konkurencia. Prvý model spoločnosti OnePlus získal aktualizáciu na nadstavbu OxygenOS 13, ktorá je postavená na Androide 13. Poznáme zoznam Realme telefónov, ktoré dostanú aktualizáciu na operačný systém Android 13. Na záver ešte spomenieme, že poznáme rozpis Xiaomi smartfónov, ktoré už nedostanú žiaden softvérový update.

Náš tip
Google Pixel 7 Pro vs Google Pixel 6 Pro: Sú medzigeneračné rozdiely dostatočné?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+