MojAndroid

Podľa portálu XDA Developers sa spoločnosť Google rozhodla vytvárať nové updaty pre Google Play systém. Konkrétne by malo ísť o nové vylepšenia pre obchod Google Play a taktiež aj novinky pre Android TV. Nesmieme zabudnúť ani na aktualizované služby správy systému a mnohé ďalšie.

Aké aktualizácie Android TV dostane?

Údajne sa môžeme tešiť na odstránenie najkritickejších chýb, ktoré nám môžu prekážať pri používaní našich účtov. Čo sa Android TV týka, vylepšené budú práve služby súvisiace s diagnostikou. Jednoduchšie by malo byť aj sťahovanie a inštalovanie aplikácií z obchodu Google Play, kde by malo pribudnúť niekoľko nových vylepšení.

Medzi novinky, ktoré môžeme v októbri od spoločnosti očakávať, patria aj nové funkcie, ktoré vám pomôžu jednoducho nájsť vaše obľúbené aplikácie a hry. Ďalej sa môžeme tešiť aj na optimalizáciu rýchlosti sťahovania a inštalovania a taktiež na vylepšenie bezpečnosti vášho zariadenia.

Obchod Google Play
Obchod Google Play | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nesmieme zabudnúť ani na rôzne vylepšenia stability a prístupnosti. Ďalej prichádza aj zlepšenie výkonu zariadenia a využitie siete. Nakoniec spoločnosť predstavila aj špeciálne dialógové okno, ktoré nám pripomenie čakajúce aktualizácie systému pre Android TV.

Zaujímavé je to, že spoločnosť by chcela aktualizácie systému Play vydávať pravidelne v určitých dávkach. Ak sa vám zdá, že noviniek pribudlo málo, nemusíte sa vôbec obávať. Spoločnosť už pracuje na ďalších updatoch, ktoré by mala do zoznamu pridať už čoskoro.

Nové zmeny, ktoré sa týkajú platformy Android TV a taktiež aj služby riadenia systému budú pre používateľov dostupné so službami Google Play v40.22. Aktualizácie obchodu Google Play si budete môcť vyskúšať vo verzii obchodu Google Play v32.5. Všetky novinky by mali byť oficiálne dostupné 6. júna budúceho roku, čo znamená, že si na nich ešte chvíľu počkáme.

Náš tip
Xiaomi chce dobehnúť Samsung. Novinky dostanú až štvorročnú softvérovú podporu
13.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+