MojAndroid

Nedávno predstavené vlajkové smartfóny Xiaomi 12T a 12T Pro nemajú len pokročilý hardvér, ale ponúkajú benefity aj z pohľadu softvéru. Jeden z nich sa podľa portálu GSMArena bude sa týkať aktualizácií softvéru.

Záruka štvorročných aktualizácií

Nové vlajkové lode spoločnosti Xiaomi používajú systém Android 12 v rámci nadstavby MIUI 13 a to napriek tomu, že niektoré modely Xiaomi sa už tešia na Android 13.  Dobrou správou je, že sa z neho čoskoro tešiť aj novinky a nebude to ani zďaleka posledná verzia, ktorú dostanú. Smartfóny totiž dostanú podľa výrobcu softvérovú podporu po dobu 4 rokov od vydania na trh.

4 roky softvérovej podpory pre Xiaomi 12T a 12T Pro | Zdroj: GSMArena.com

To zahŕňa záruku 3 veľkých systémových aktualizácií, čo znamená, že by mali dostať aj systém Android 15 ako svoju konečnú verziu operačného systému. Zároveň dostanú bezpečnostné záplaty po dobu 4 rokov od uvedenia na trh. A to stále nie sú všetky výhody, na ktoré sa môžu majitelia smartfónov série Xiaomi 12T tešiť.

Bezplatná oprava displeja počas prvých 6 mesiacov

Ich majitelia môžu totiž získať jednu bezplatnú opravu displeja počas prvých 6 mesiacov po zakúpení zariadenia. Zároveň počas prvých 12 mesiacov od nákupu môžu získať jednu mimozáručnú opravu bez nákladov na servis. V prípade týchto dvoch bezplatných opráv však môžu samozrejme existovať určité regionálne rozdiely.

Xiaomi 12T
Xiaomi 12T | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spoločnosť Xiaomi výhodami dobieha konkurenčnú spoločnosť Samsung. Tá pre svoje najlepšie zariadenia poskytuje až 4 aktualizácie operačného systému a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií. Predbieha tak aj samotný Google so svojimi Pixelmi. Napríklad aj jej nové smart hodinky série Samsung Galaxy Watch5 majú zaručené 4 roky aktualizácií, zatiaľ čo minulý týždeň predstavené hodinky Google Pixel Watch prekvapivo iba 3.

Náš tip
VÚB upozorňuje na nebezpečný podvod. Takto jednoducho vám útočníci ukradnú peniaze
12.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+