MojAndroid

Len pred pár dňami sa konala najväčšia developerská konferencia organizovaná Googlom. Svoje názory na novinky, ktoré boli predstavené na Google I/O 2016, sme zhrnuli aj v jednom z našich podcastov. Jednou z najzaujímavejších noviniek, ktoré tu Google predstavil, je jednoznačne jeho Asistent s umelou inteligenciou. Ten bude súčasťou zariadenia Google Home, ktoré sa má stať pomocníkom vo vašej domácnosti. Ovládať ho budete iba hlasom a Google tvrdí, že by to malo byť príjemnejšie ako komunikácia s konkurenčnými službami tohto charakteru. Google Asistent totižto dostane do vienka viac ľudskosti ako jeho súperi.

Sundar Pichai titulka

Google potvrdil, že do projektu Google Home prizval umelkyňu na voľnej nohe Emmu Coats a šéfa Doodle tímu Ryana Germicka, aby pomohli získať Asistentovi od Google viac ľudskosti. Ten sa má naučiť reagovať na otázky a dopyty ako človek, nie ako robot, a dokonca sa má prispôsobiť aj vekovej úrovni toho, s kým sa rozpráva. Ak sa ho na niečo opýta napríklad dieťa, odpovie mu tak, aby tomu porozumelo. Nemá mu chýbať ani hravosť, či dokonca dôvtip pri odpovediach na niektoré banálne otázky. Google však nechce vložiť do svojho asistenta ľudskosť len tak nezištne.

Náš tip
Google Home je inteligentný reproduktor s hlasovým asistentom | Google I/O 2016

Jeho cieľom je, aby sa ľudia rozprávali s Google Asistentom radi a často, čo by zvýšilo počet vyhľadávaní informácií na webe. Dá sa tak povedať, že v budúcnosti nás budú systémy s umelou inteligenciou nabádať na ďalšie otázky, hľadanie informácií a budú čiastočne aj umelo predlžovať konverzáciu, len aby sme strávili vyhľadávaním vecí na webe viac času. Google dokáže z informácií, ktoré vyhľadávame na webe, zistiť viac informácií o našich záujmoch a koníčkoch, vďaka čomu nám lepšie zacieli reklamu a všetko tak premení postupne na peniaze.

Zdroj: Engadget

1.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+