MojAndroid

Konferencia Google I/O 2016 je nabitá skvelými novinkami už od začiatku. Jednou z prvých predstavených noviniek je aj špeciálny inteligentný reproduktor Google Home, ktorý je v skutočnosti priamou konkurenciou pre reproduktor Amazon Echo. Reproduktor sa pripojí k vašej domácej Wi-Fi sieti, no čo je veľmi dôležité, komunikuje aj s ostatnými zariadeniami vo vašej domácnosti. Hoci ide o samostatný reproduktor, jeho skutočnou výhodou bude, že stále počúva a umožní vám zadávať hlasové príkazy odkiaľkoľvek, kde vás reproduktor počuje.

To znamená, že môžete prostredníctvom reproduktoru ovládať hudbu na pripojených reproduktoroch vo vašej domácnosti a vďaka šikovnému prepojeniu so zariadením Chromecast môžete ovládať aj televíziu. Samozrejmosťou je možnosť hlasom nastaviť budíky či upozornenia, no zároveň môžete využívať nového asistenta Google Assistant, ktorý vám pomôže s vyhľadávaním informácií. Okrem toho, tento asistent sa bude učiť informácie o vás, ak to budete chcieť. Bude skenovať napríklad aj vašu schránku v Gmaili, aby vám vedel ešte lepšie poradiť a porozumieť vašim požiadavkám.

Google Home

Ďalšou výbornou funkciou je integrácia s populárnymi systémami inteligentnej domácnosti, resp. Internetu vecí, vďaka čomu sa Google Home stane inteligentným centrom celej vašej domácnosti. Vďaka tomu budete mať pod kontrolou celú vašu domácnosť. Reproduktor je po fyzickej stránke pomerne malý a nenápadný, no oveľa viac informácií o ňom zatiaľ nemáme. Mario Queiroz, ktorý stojí za vývojom zariadenia, povedal iba toľko, že zariadenie sa začne predávať neskôr tento rok. V každom prípade ide o veľmi zaujímavé zariadenie, ktoré bolo aj očakávané a ktorým Google naplnil predpoklady.

Zdroj: The Verge

18.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+