MojAndroid

Google už minulý rok stihol spustiť službu Stadia pre niektoré zariadenia vrátane smartfónov Pixel. Tie sa ako zariadenia spoločnosti Google ocitli na zozname prvé celkom logicky. Teraz spoločnosť uvoľnila testovanie aj pre iné zariadenia, napríklad smartfóny spoločnosti Samsung. Je dosť možné, že sa tým celá Stadia približuje k cieľu bežať na každom Android smartfóne. Informoval o tom portál 9to5Google.

Doteraz funkčné len na Pixeloch

Pri spustení služby Google Stadia sa medzi zariadeniami, na ktorých ju dokážete spustiť, ocitli okrem iných smartfóny radu Pixel. Išlo o modely Pixel 2, 3, 3a a 4. Teraz ale majitelia niektorých modelov nespadajúcich medzi Pixely nahlásili, že im Stadia ide aj na ich zariadeniach.

Pri spustení sa objavila možnosť “This screen” ako miesto na hranie hier. V minulosti by pritom na výber bol počítač, prípadne Chromecast Ultra ako voliteľné zariadenia. Takáto možnosť sa naskytla používateľom Samsungu Galaxy Note 9, Galaxy S10e a OnePlus 6T. Zvláštne je, že táto možnosť sa po zatvorení hry stratila a znovu už sa neobjavila.

Je dosť možné, že Google týmto testuje, ako sa služba Stadia správa na iných zariadeniach. V každom prípade je to len dôkazom toho, že sme čoraz bližšie malej revolúcii v oblasti hier. Hrať rovnakú hru na počítači aj na mobile bol ešte pred pár rokmi nereálny sen.

Verzia: 1.45.278447916
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.45.278447916
Aktuálna cena: Zdarma

15.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+