MojAndroid

Spoločnosť Google nespúšťa len novú hernú platformu s (práve predstavenou) streamovacou službou Stadia: stáva sa aj herným vývojárom!

Stadia je cloudová herná platforma, kde všetky výpočty prebiehajú v cloude a do zariadenia hráča sa dostáva iba výsledný obraz. Okrem množstva iného je extrémnou výhodou hranie a prepínanie medzi viacerými zariadeniami (napríklad hráč hrá v prehliadači na notebooku a následne sa môže presunúť na smartfón a okamžite pokračovať v hraní). Detaily o platforme zatiaľ známe nie sú a ani presný termín jej spustenia.

Okrem Stadia platformy aj vlastné štúdio

Google na konferencii GDC 2019 (Game Developers Conference, pozd. red.) predstavil Stadia Games and Entertainment – vlastné herné štúdio, ktoré bude vytvárať hry exkluzívne pre svoju novú platformu. Štúdio má viesť Jade Raymond, dlhoročná výkonná riaditeľka EA a Ubisoftu. O hernom štúdiu sa zatiaľ veľa toho nevie, ale Google zjavne berie svoj nový podnik veľmi vážne. Stadia prináša svojimi funkciami revolúciu herného priemyslu a Google začal zrejme niečo gigantické.

20.3.2019
Zdroj: the Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+