MojAndroid

Mobilná aplikácia Google patrí medzi najobľúbenejšie vyhľadávače pre mobilné telefóny vôbec. Teraz spoločnosť Google chystá novinku v podobe úpravy snímku obrazovky pri zobrazení vašich vyhľadávaných údajov. Predpokladá sa, že nové funkcie budú k dispozícii pre “beta” verziu aplikácie a až po otestovaní budú pravdepodobne dostupné aj pre štandardnú verziu aplikácie.

Náš tip
Klávesnica GBoard od Google prináša v novej verzii obrovské množstvo noviniek [APK]

Nové funkcie sa zobrazia po zachytení snímku obrazovky v aplikácii Google. Okrem zdieľania na sociálne siete či odoslanie pribudne možnosť orezania snímku alebo tiež kreslenie do snímku obrazovky. Kreslenie bude obsahovať šesť základných farieb a krok späť. Niektorí výrobcovia podobnú funkciu pri zachytení screenshotu už ponúkajú. Ide však o prvú takto zameranú funkciu od spoločnosti Google.

Náš tip
Google začína bojovať proti falošným správam. Do svojho systému pridáva zdroje pre overenie faktov

Momentálne nie je jasné nakoľko bude funkcia prepojená so samotným operačným systémom Android či možnostiam inteligentnej služby Google Assistant. Novú aktualizáciu by mala zatiaľ obdržať len vybraná skupina beta testerov aplikácie Google.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidauthority

9.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+