MojAndroid

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že Google začal sprístupňovať svojho Google Assistant-a na všetkých zariadeniach s Androidom 6.0 a novším. Mnohí z vás nám písali, že ho ešte nezískali. Problémom môže byť regionálne obmedzenie, to, že nemáte v zariadení nastavený ako hlavný jazyk angličtinu, či nedostatočné parametre vášho zariadenia. To totižto na chod Google Assistant-a potrebuje minimálne 720p displej, 1,5 GB RAM a dostatočne výkonný procesor.

Google Assistant cover_výsledok

Google Assistant nie je dostupný ako samostatná aplikácia, ale ako súčasť Služieb Google Play. Pokiaľ ste ešte nedostali aktualizáciu tohto titulu s najnovšou verziou inteligentného pomocníka od Googlu, môžete si ju nainštalovať manuálne. Využiť na to môžete tento APK súbor. To, ako si máte nainštalovať APK súbor, vám zrejme vysvetlovať netreba.

Náš tip
Google začína uvoľňovať svojho Assistant-a na podporované zariadenia

 

Ak sa vám ani po nainštalovaní najnovšej verzie Google služieb neobjaví v zariadení Google Assistent, znamená to, že ho Google ešte nevypustil pre váš typ zariadenia alebo vašu oblasť. V tom prípade musíte len počkať na oficiálnu aktualizáciu. To, či máte nainštalovaného Google Assistanta, zistíte dlhším podržaním tlačidla domov.

Zdroj: PhoneArena

6.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+