Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že Google začal sprístupňovať svojho Google Assistant-a na všetkých zariadeniach s Androidom 6.0 a novším. Mnohí z vás nám písali, že ho ešte nezískali. Problémom môže byť regionálne obmedzenie, to, že nemáte v zariadení nastavený ako hlavný jazyk angličtinu, či nedostatočné parametre vášho zariadenia. To totižto na chod Google Assistant-a potrebuje minimálne 720p displej, 1,5 GB RAM a dostatočne výkonný procesor.
Google Assistant nie je dostupný ako samostatná aplikácia, ale ako súčasť Služieb Google Play. Pokiaľ ste ešte nedostali aktualizáciu tohto titulu s najnovšou verziou inteligentného pomocníka od Googlu, môžete si ju nainštalovať manuálne. Využiť na to môžete tento APK súbor. To, ako si máte nainštalovať APK súbor, vám zrejme vysvetlovať netreba.
Ak sa vám ani po nainštalovaní najnovšej verzie Google služieb neobjaví v zariadení Google Assistent, znamená to, že ho Google ešte nevypustil pre váš typ zariadenia alebo vašu oblasť. V tom prípade musíte len počkať na oficiálnu aktualizáciu. To, či máte nainštalovaného Google Assistanta, zistíte dlhším podržaním tlačidla domov.
Zdroj: PhoneArena
Co tak když mám beta verzi 10.5.37? V té to bude taky?
Chalani, co tak sluzba citatelovi a namiesto tejto genialnej informacie to v slovenskych podmienkach vyskusat a dat vediet ci to funguje na vasich redakcnych zariadeniach? 99% sprav v technologickom svete su prebrate parafrazy a preklady, ktore sa siria internetom. Na tom nie je vobec nic zle, prave naopak, uplne prirodzene a normalne ak sa drzite etiky a povodne clanky poctivo linkujete (co robite). Ale ked uz dostanete sancu urobit ten krok navyse a otestovat to v SR so smartfonom v anglictine a dat vediet vysledok tak to nechate plavat…berte to ako konstruktivnu kritiku, nie hejt.
Ahoj Martin. Ja osobne som to skúšal na Nexuse 6P, ale Asistenta ešte nemám. Niektorí používatelia nám ale písali, že ho už majú, no nevidím v tom žiadny “vzor”, podla ktoreho by bolo mozne povedat, ze “ty ho budes mat a ty nie”.
Xperia Z3C, som v Čr. mám angličtinu a nie je to tu
2K displej, 3GB RAM, snapdragon 8xx, angličtina (United States), Google Play Services 10.5.37 Beta, držím tlačidlo a nič nevyskakuje.
gmailu teraz z toho prepina,nejde zapnut,ani hry play
keď sa ti podarí toto vyriešiť napíš mám ten istý problém dik
To isté tu… God damn…
vyriesil si? ja nie
mam xiaomi fon a ten ma aplikaciu cez ktoru som to odinstaloval a dal staru verziu,takze vyriesene
Neinštalovať!!!
Je tu stále možnosť získať Google Assistenta pomocou Xposed (potrebný ROOT). Skúšal som a všetko fungovalo ako malo. Pred pár dňami som ho odinštaloval kvôli oficiálnej podpore pre ostatné zariadenia. Ako systémový jazyk mám nastavenú angličtinu, no zatiaľ update neprišiel :) Xiaomi Mi5s
GA som dostal dnes rano na mojom 6P – Nougat 7.1.1, Play Services mam 10.2.98, teda tento APK s 10.2.99 vôbec nie je potrebny. No a samozrejme jazyk telefonu nastaveny na English US. Rovnako nie som v ziadnej google bete a pod. Jedno riesenie ako vraj ziskat GA skôr, je ist do nastaveni Google Now a klikat na jazyk vyhladavania – Englis US. Typci to spominali na android police v diskusii. Tak ked chcete skuste, je to isto lepsi navod ako toto, kde si väcsinu userov akurat rozbije cely telefon. Väcsina ani netusi ako to potom dat spät dokopy a skoncia akurat tak pri factory resete.
Po zmene jazyku zariadenia na US, assistent uz funguje. N6P 7.1.2 Beta.
Ako si spravil že ti funguje ja som na mojom nexuse skúsil všetko a nič.
Na telefóne všetko nastavil do angličtiny. Ale mám aj beta verziu 7.1.2. akurát som to vypol lebo som chcel mať telefón v slovenčine.
nefunguje mi nič od googlu ak niekto vie prečo poradte
Myslím že si si deaktivoval služby Google Play.
Choď na APK mirror tam ich najdeš
Ahojte, ešte na starom mobile som mal google asistent, ktorý mi hlásil aj dopravné zápchy, čas príchodu domov, pripomínal mi faktúry a pri cestovaní mi odporúčal čo vidieť v meste a pod. S novým mobilom toto neviem rozbehať. Mám zapnuté všetky upozornenia cez google play ale aj tak mi hlášky nechodia. Ak asistenta zapnem manuálne, vidím tam akurát pár článkov a počasie…neviete čo s tým ? diky moc
[…] známych asistentov, ako napríklad Apple HomeKit, Amazon Alexu a Google Assistanta a to bez potreby externého modulu. Taktiež podporuje aplikáciu od VOCOlinc, […]