MojAndroid

Klávesnica je jednou z najdôležitejších súčastí nášho smartfónu. Pre väčšinu používateľov je komunikácia najčastejšou činnosťou, ktorú s telefónom vykonávajú a spoľahlivá klávesnica je preto základ. Obľúbená klávesnica GBoard od Google získava v novej verzii 6.2 množstvo noviniek, vďaka ktorým jej možno dáte druhú šancu aj vy.

Náš tip
Google sprístupnil beta program pre klávesnicu Gboard a Služby Google Play

Zmena veľkosti klávesnice

Jednou z nových funkcií je zmena veľkosti klávesnice pri používaní jednou rukou. Jednoducho tak môžete zmeniť veľkosť klávesnice tak, aby vyhovovala spôsobu, akým ju používate. S novými nastaveniami sa môžete pohrať a ak sa vám nepozdávajú, bez problémov môžete zmeny vrátiť späť tlačidlom Reset.

Usporiadanie ikon v toolbare

Jednou z užitočnejších funkcií aplikácie GBoard je lišta s nástrojmi, tzv. Toolbar. Tu nájdete všetky špeciálne funkcie aplikácie, ktoré nemusia výlučne súvisieť so samotným písaním. V novej verzii aplikácie si môžete jednotlivé nástroje jednoducho usporiadať podľa vlastných predstáv. Stačí kliknúť na ikonku s tromi bodkami a začať ich presúvať podľa toho, ako vám to vyhovuje.

Je ale potrebné poznamenať, že ikonka s tromi bodkami sa nezobrazí, ak v aplikácii máte zobrazené veľké logo G pre vyhľadávanie. Toto logo musíte skryť v nastaveniach aplikácie v časti vyhľadávanie a potom sa vrátiť späť do aplikácie. Pre zobrazenie toolbaru je tiež potrebné, aby ste sa nachádzali v nejakej komunikačnej aplikácii, napr. WhatsApp. Toolbar sa nám vôbec nezobrazil pri zadávaní textu v aplikácii Google či vo webovom prehliadači.

Nástroj pre úpravu textu

Jednou z vylepšených funkcií aplikácie je aj pokročilý nástroj pre úpravu textu. Vďaka tomu nemusíte niekoľkokrát ručne skúšať trafiť presné miesto v texte, ktoré chcete upraviť. K dispozícii máte tradičné šípky a niekoľko ďalších šikovných nástrojov, pomocou ktorých môžete hýbať kurzorom a upravovať text podľa vlastných predstáv. Táto funkcia je vhodná najmä na editovanie rozsiahlejších textov, no poteší aj pri písaní dlhších správ a mailov.

Ďalšie zmeny a vylepšenia

Okrem týchto veľkých noviniek ponúka aplikácia aj ďalšie zaujímavé zmeny a vylepšenia. Ak používate tému klávesnice s oddelenými klávesmi, odteraz budú mať jednotlivé polia kláves zaoblené rohy. Pribudli aj mnohé nové jazyky z rôznych oblastí sveta. Celkovo tak ide o skutočne obrovskú aktualizáciu s množstvom nových funkcií, ktoré môžu byť lákadlom aj pre tých používateľov, ktorí na GBoard zanevreli. Aktualizácia na verziu 6.2 by mala byť dostupná v obchode Play, no ak ju tam ešte nevidíte, môžete si ju stiahnuť aj vo forme APK súboru prostredníctvom odkazu nižšie.

—> Odkaz na stiahnutie APK súboru – GBoard v6.2 <—

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

6.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+