MojAndroid

V dnešnej dobe už vyhľadávanie a inštalovanie aplikácií pre zariadenia so systémom Android nie je žiadny problém. Môže sa však stať, že po nainštalovaní rovnakej aplikácie do tabletu a smartfónu bude rozhranie aplikácie prispôsobené na konkrétny typ zariadenia. Podľa informácií z portálu Android Police sa preto platforma Google Play rozhodla prísť s nápadom, ktorý bude rozdeľovať recenzie na aplikácie podľa typov zariadení.

Ako vyzerá nové delenie recenzií na Google Play?

Na sociálnej sieti Twitter sa už v príspevku používateľa Mishaala Rahmana objavili informácie o novom spôsobe rozdeľovania recenzií pre aplikácie. Spoločnosť Google skrz vývojárov oznámila, že hodnotenia aplikácií sa budú odvíjať podľa typu zariadenia, ktoré aktuálne používate. Podľa informácií z webu Android Police sa o tejto vymoženosti debatovalo už počas roka 2021. Jej spustenie bolo naplánované už na začiatok roka 2022, no oficiálne sme sa ho dočkali až 14.9.2022.

Aktuálne už je možné sledovať recenzie od používateľov, ktorí vlastnia rovnaké zariadenie ako vy. To však ešte neznamená, že všetky aplikácie budú mať rozdielne počty recenzií. Pri testovaní nového typu delenia recenzií na dvoch smartfónoch sme okrem poznámky, ktorá upozorňuje na zmenu, nezachytili žiadny číselný rozdiel. Rozdiely budú pravdepodobne lepšie viditeľné pri iných typoch zariadení, ako napríklad pri tabletoch či hodinkách.

Na stopercentnú funkčnosť tejto funkcie si budeme musieť asi ešte chvíľu počkať. Spoločnosť Google pevne verí, že aj takýmito malými zmenami dokáže spríjemniť používateľom ich každodennú prácu so zariadeniami.

Náš tip
Facebook a Messenger dostanú komunitné konverzácie

15.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+