MojAndroid

Portál SamMobile zverejnil informáciu o tom, že Google pracuje na nových emoji. Údajne pôjde o pridanie animovaných emoji a farebnú verziu písma Noto Emoji. Tešiť sa môžeme aj na podporu emotikonov, ktoré menia farbu v aplikácii Chrome. Táto novinka sa už čoskoro objaví v Android smartfónoch, tabletoch a taktiež aj na hodinkách.

Aké emoji nová aktualizácia prinesie?

Spoločnosť Google na svojom blogu potvrdila informáciu o tom, že Unicode 15.0 prinesie podporu pre nové emotikony, tých bude až 21. Taktiež predviedli aj ich nové dizajny. Medzi nich budú patriť napríklad ruky otočené doprava, doľava, trasúca sa tvár, zázvor, osol, myš, medúza alebo hrášok. Samozrejme nesmieme zabudnúť aj na nové farby obľúbených, často používaných srdiečok.

Emoji Unicode 15.0 | Zdroj: SamMobile
Emoji Unicode 15.0 | Zdroj: SamMobile

Podľa spoločnosti sa môžeme na nové emotikony tešiť už v najbližších týždňoch. Aktualizácia bude pre smartfóny dostupná pravdepodobne na začiatku decembra. Prvé zariadenia, ktoré aktualizáciu dostanú budú smartfóny značky Pixel.

Google chystá aj nové verzie animovaných emotikonov. Nie všetky sa však dočkajú aj tejto verzie. Aj napriek tomu ich Android ponúka viac ako 200. Niektoré z nich sú už dostupné v Google správach.

Noto emoji písmo taktiež dostane update. Práve teraz tento druh písma podporuje aplikácia Chrome, ale aj ďalšie služby, ktoré spoločnosť ponúka. Google v prvom rade podporoval iba čiernobielu verziu týchto emotikonov. V novej aktualizácii sa dočkáme aj ich farebnej verzie. Ako poslednú novinku prináša spoločnosť emoji, ktoré dokážu meniť farbu. Tieto bude podporovať prehliadač Google Chrome. 

Náš tip
Google testuje na Slovensku metódu proti šíreniu dezinformácií
14.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+