MojAndroid

Nedávno predstavené smart hodinky Google Pixel Watch so systémom Wear OS 3.5 by mali podľa portálu GSMArena dostať podporu záruku troch rokov aktualizácií systému.  Konkurenčné hodinky Samsung Galaxy Watch5 a 5 Pro s rovnakým systémom majú pritom štvorročnú záruku aktualizácií.

O aktualizácie smart hodiniek s Wear OS sa už budú výrobcovia starať samí

Vysvetlene tejto nezrovnalosti je jednoduché. Od verzie Wear OS 3.x už totiž Google nemá na starosti aktualizácie zariadení s týmto systémom. Predchádzajúce verzie systému Wear OS mali všetky aktualizácie od spoločnosti Google. Teoreticky to znelo skvele, ale v praxi to vôbec neurýchlilo ich vydania. Od Wear OS 3.x je každý výrobca smart hodiniek zodpovedný za svoje aktualizácie.

Google Pixel Watch | Zdroj: GSMArena.com

A netýka sa to len aktualizácií. Všetky predchádzajúce verzie Wear OS používali na pripojenie smartfónu k hodinkám rovnakú aplikáciu Wear OS od Google. Teraz si bude výrobca vyvíjať vlastnú aplikáciu na párovanie týchto zariadení. Pre Samsung, ktorý už roky vydával hodinky na vlastnej platforme Tizen OS, to samozrejme nie je problém, ale pre menšie spoločnosti by mohol byť.

Nová verzia systému bude vydávaná každý rok

Pixel Watch sa dodávajú s aplikáciou Fitbit Wear OS. Aplikáciu Google Fit, ktorá je dostupná pre všetky zariadenia Wear OS prostredníctvom Obchodu Play, si musia majitelia nainštalovať samí. Podľa portálu GSMArena je pravdepodobné, že behom nasledujúcich mesiacov by mohlo dosť k spojeniu týchto aplikácií.

Mohlo by vás zaujímať:

Zámerom spoločnosti Google je vydávať novú generačnú verziu Wear OS pravidelne každý rok. K dispozícii by mali byť aj štvrťročné aktualizácie s menšími vylepšeniami a opravami chýb. Staršie hodinky so systémom Wear OS 2 a čipsetom Snapdragon Wear 4100/4100+, by mali podľa sľubov spoločnosti Google v tomto roku dostať aktualizáciu na verziu systému Wear OS 3.x.

Náš tip
Nokia X30 5G prichádza na Slovensko. Dbá pritom na životné prostredie

17.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+