MojAndroid

Spolu s predstavením nových smart hodiniek Samsung Galaxy Watch5 a Watch5Pro sme sa dočkali aj predstavenia novej verzie systému Wear OS. V rámci nej nás podľa portálu 9to5Google čakajú dve zaujímavé novinky.

Nový obchod Google Play upozorní na zaujímavé aplikácie

Hodinky Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro obsahujú najnovší systém Wear OS vo verzii 3.5, pričom je súčasťou aj nadstavba One UI Watch 4.5. Tá bola predstavená už pred nejakou dobou a bude dostupná aj pre staršiu generáciu Watch4. Nový systém prináša okrem nových funkcií aj vylepšené verzie dvoch dôležitých Google aplikácií.

Samsung Galaxy Watch5
Samsung Galaxy Watch5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Prvá zmena sa týka obchodu Google Play pre systém Wear OS. Ten dostal nový vzhľad, ktorý vyzerá efektné a prehliadanejšie. Súčasťou zmeny je personalizovaný výber, kolekcia alebo ukážka aplikácií, ktoré sú v kurze. Používateľ hodiniek tak bude po tvorení obchodu  upozornený, aké aplikácie využívajú aj iní používatelia.

Google Mapy sa dočkajú offline režimu

Ďalšia novinka sa týka Google Máp a určite ide o tú najočakávanejšiu. Čoskoro by mala do obľúbenej navigácie pribudnúť možnosť fungovania bez aktívneho pripojenia k smartfónu alebo k internetu. To v skratke znamená, že navigácia by mala fungovať v offline režime a budete si môcť do vnútorného úložiska hodiniek stiahnuť vybrané mapy.

Podľa vyhlásenia spoločnosti Samsung pri predstavení jej najnovších smart hodiniek sa však dočkáme aj ďalších zaujímavých vylepšení aplikácií. Populárne hudobné streamovacie aplikácie SoundCloud a Deezer totiž prídu s možnosťou stiahnutia hudby do hodiniek. Momentálne tieto novinky nie sú dostupné, ale uvádza sa, že sa ich používatelia dočkajú do konca roka.

Náš tip
Spotify vylepšuje aplikáciu pre Android. Neskôr novinky dostane aj iOS

 

 

13.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+