MojAndroid

Systém Wear OS 3 bol ohlásený už na minuloročnej vývojárskej konferencii Google I/O v máji 2021. Okrem posledných smart hodiniek Samsungu a drahého model Montblanc Summit 3 ho ostatné značky na svoje modely zatiaľ nedistribuovali. Americký výrobca Fossil teraz podľa portálu AndroidPolice vysvetlil, prečo tomu tak je.

Pre aktualizáciu na Wear OS 3 je nutná najprv aktualizácia mobilnej aplikácie hodiniek

Hodinky tohto výrobcu majú podľa jeho slov dostať veľkú aktualizáciu na novú verziu systému až koncom tohto roka. Ešte predtým by mala prejsť kompletnou revíziou aplikácia Fossil Smartwatches, ktorá slúži pre aktualizáciu hodiniek na nový systém. Práve to má byť dôvodom meškania aktualizácie na Wear OS 3 nielen v prípade Fossilu, ale aj ďalších značiek.

Samsung Galaxy Watch4
Samsung Galaxy Watch4 boli prvými hodinkami s Wear OS 3. Nad systémom však beží nadstavba One UI | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spoločnosť Fossil momentálne úzko spolupracuje s Googlom, aby pomohla aplikácii splniť požiadavky pre novú verziu systému. Jej hodinky totiž nie sú plne kompatibilné s aplikáciou Wear OS. Vlastné aplikácie nie sú neobvyklé ani v prípade ďalších výrobcov. Samsung má pre svoje hodinky vlastnú aplikáciu Galaxy Wearable a platí to aj pre čerstvú novinku Montblanc Summit 3. Tá pritom na rozdiel od Samsung hodiniek používa čistý Wear OS 3.

Fossil nedávno priniesol zmeny vo svojich hodinkách, ktoré používatelia neprijali s nadšením

Posledná aktualizácia aplikácie Fossil Smartwatches, ktorá bola spustená minulý mesiac spolu s predstavením smart hodiniek Fossil Gen 6 Hybrid, však nebola veľmi dobre prijatá. Chýba jej niekoľko funkcií a veľa prispôsobení, ktoré ponúkala staršia aplikácia. Príkladom je zdieľanie ciferníkov či funkcia „Buddy challenge“. Pribudli dynamické karty s tipmi, ktoré však niektorým používateľom pripomínajú skôr reklamy.

Fossil Gen 6 Hybrid | Zdroj: GSMArena.com

Výrobca upravil aj používateľské rozhranie hodiniek, ktoré predtým kombinovalo prvky vertikálneho a horizontálneho posúvania, čo používateľom pripadalo chaotické. Nové rozhranie je teda prehľadnejšie, intuitívne a ľahšie pochopiteľné. Zásadnejšiu zmenu z pohľadu ovládania a funkčnosti môžu majitelia smart hodiniek značky Fossil očakávať až koncom roku s aktualizáciou na novú verziu systému.

Náš tip
Prvým smartfónom s 200 MP fotoaparátom bude Motorola X30 Pro

 

7.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+