MojAndroid

Americký módny výrobca Fossil už roky neponúka len klasické hodnky, ale úspech slávi aj na trhu smart hodiniek. Nedávno predstavil 6. generáciu svojich smart hodiniek s OLED displejmi a teraz sa dostalo aj na sériu hybridných smar hodiniek. Fossil Gen 6 Hybrid sú podľa portálu GSMArena určené pre tých, ktorí uprednostňujú  klasické ručičkové hodinky s niektorými funkciami smart modelov.

Nová generácia prebrala dizajnové prvky zo série Fossil Gen 6

Fossil Gen 6 Hybrid preberá dizajnové prvky z nedávno predstavených hodiniek Fossil Gen 6 a zároveň mierne vylepšuje hardvér. Na výber budú dva dizajnové prvky – Machine a Stella. Prvý z nich má veľkosť puzdra 45 milimetrov s textúrovaným rámom a je dodávaný v čiernej, dymovej a striebornej povrchovej úprave. Stella má menšie 40,5-milimetrové puzdro s viac ženskými farbami vrátane ružového zlata, striebra a dvoch ďalších odtieňov.

Hodinky budú ponúkané vo verziách Machine a Stella | Zdroj: GSMArena.com

Obidve verzie ponúknu možnosť vymeniteľných remienkov (18 a 24 milimetrov) z rôznych materiálov vrátane kovových, klasických kožených alebo silikónových remienkov. Dizajn však nie je to hlavné, čím sú tieto hodinky výnimočné. Kombinujú totiž klasický ručičkový mechanizmus s úsporným E-ink displejom, ktorý slúži pre zobrazovanie bežných smart funkcií.

Novinkou v hodinkách Fossil Gen 6 Hybrid je vstavaný mikrofón

Nechýba podpora sledovania spánku a krokov, notifikácií, prispôsobiteľných ciferníkov, nepretržitého monitorovania srdcovej frekvencie a tréningu. Novinkou je sledovanie okysličenia krvi (SpO2). Ďalšou novinkou je aj vstavaný mikrofón s podporou hlasového asistenta Amazon Alexa. So smartfónom sa hodinky spárujú pomocou rozhrania Bluetooth. Vďaka úspornému E-ink displeju zaručujú hodinky až 2-týžďnovú výdrž na jedno nabitie.

Fossil Gen 6 Hybrid | Zdroj: GSMArena.com

Spoločnosť Fossil vydala k hodinkám aj vylepšenú aplikáciu pre Android aj iOS s vylepšenými možnosťami prispôsobenia a komplexnejším informačným panelom s údajmi o fitness. Nová aplikácia bude fungovať aj so staršími inteligentnými hodinkami Fossil Hybrid. Hodinky sa v oficiálnom obchode začnú predávať už 27. júna za cenu v prepočte 219 eur a 239 eur podľa konkrétnej verzie.

Náš tip
Pokuta austrálskej pobočke Samsungu ukazuje limity vodeodolnosti smartfónov

 

26.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+